Co vidět u jezera Attersee

 

Bez ohledu na dech beroucí krásu třpytící se hladiny jezera Attersee se nejspíš shodneme na tom, že po několika dnes se i tak impozantní panorama stane poněkud monotematické. Jakmile si odpočineme po cestě a aklimatizujeme se ve svém dočasném bydlišti, je na čase začít objevovat okolí. Možností k výletu je v hornorakouské Solné komoře víc než dost, podívejme se na ty, které byste rozhodně neměli opomenout zařadit do svého itineráře.

Není náhoda, že hornorakouská Solná pánev je vyhledávanou destinací pro rodiny s dětmi. Nejmenší výletníci si tu totiž přijdou na své díky značnému množství atraktivních míst, nehledě na vybavení kempů, které téměř bez výjimky zahrnuje hřiště, trampolíny a bazény. Turistické stezky jsou navíc odstupňované podle obtížnosti a řada z nich je vhodná i pro kočárky.

 

Vodopád Nixenfall  

Hned několik zdejších výletních cílů je spojeno s pohádkovými příběhy – kupříkladu vodopád Nixenfall podle legendy obývá vodní panna. Ostatně i samotné Attersee je údajně odkazem víly Adhary (odtud název), která kdysi jezero obývala a dnes odlesk na hladině představuje pozůstatek po jejích zlatých pokladech.

 

 

Unterachtu můžete pěší vycházku zakončit návštěvou dětského pohádkového lesa a jako v pohádce si jistě budete připadat i při výletu na ostrovní zámek Ort, ležící uprostřed jezera Traunsee. Zajímají-li se vaše děti o zvířata všeho druhu, nezapomeňte je vzít na včelí stezku Bienenhof . Třicet naučných tabulí vás zábavnou a poutavou formou provede životem ve včelím úle a poučí o zajímavostech ze života tohoto hmyzu.

Kulturně založeným návštěvníkům jistě neunikne, že oblast Attersee si v minulosti oblíbila řada slavných osobností. Léto sem jezdíval trávit například malíř Gustav Klimt, na což jsou místní dodnes náležitě hrdí. V městečku Kammer-Schörfling lze navštívit celé muzeum věnované tomuto secesnímu umělci, jeř právě v Horním Rakousku vytvořil většinu svých proslulých krajinomaleb.