attersee

Nejhezčí místa v okolí Traunsee

Již samotné jezero Traunsee je naprosto úchvatné a dovolená ve zdejší krajině vám toho má spoustu co nabídnout. Ne nadarmo je Traunsee považováno za dovolenkový ráj nedaleko českých hranic, na který budete jistě dlouho vzpomínat. Co tedy konkrétně navštívit v okolí jezera Traunsee?

Traunsee

Vodní radovánky u jezera Traunsee

Ještě předtím, než se vydáte na výlety do okolí Traunsee, si užijte dostatečně i samotné jezero. To každé léto láká turisty na skvělé podmínky ke koupání a provozování nejrůznějších vodních sportů.

Jezero Traunsee je oblíbeným místem pro plavání, potápění, pro windsurfaře a pro vodní lyžaře. Ovšem i rybáři si zde přijdou na své. Navíc je toto jezero považováno za skutečnou mekku jachtařů, a tak pořádání regat je zde zcela běžné. Vy se jich můžete zúčastnit aktivně, nebo jen jako divák. Traunsee tedy představuje naprosto skvělé místo pro rodinnou dovolenou i romantický pobyt ve dvou.

Hora Grünberg

Hora Grünberg

V těsné blízkosti jezera se na jeho severním břehu nachází město Gmunden. Jedná se o ideální výchozí místo pro výlety do okolí Traunsee. Jeden z vůbec nejoblíbenějších pěších výletů je ten, který odtud vede na horu Grünberg.

Na horu je samozřejmě možné se dopravit i lanovkou. Nejvíce zde turisty láká populární stezka korunami stromů a samozřejmě dechberoucí výhledy nejen na samotné jezero Traunsee.

Hledáte ubytování v této oblasti? Nejlepší nabídky ubytovaní najdete pod tímto tlačítkem >>

Zámek Ort

Jezerní zámek Ort

Velkým turistickým lákadlem je u jezera Traunsee romantický jezerní zámek Ort. Jde o malý ostrov se zámkem, jenž je přístupný po lávce z břehu. Jestliže si však chcete kouzelnou atmosféru tohoto místa skutečně vychutnat, vydejte se sem brzy ráno, nebo naopak až večer. Během léta zde totiž bývá poměrně rušno, a to především o víkendech. I tak ale toto místo určitě stojí za návštěvu.

Najděte si ubytování za ty nejlepší ceny

schafelberg

Jezero Offensee

Milujete pěší turistiku a koupání ve smaragdové vodě? Pak by vaší pozornosti nemělo uniknout jezero Offensee. To představuje skutečný klenotem přírody kolem Traunsee a lze k němu dojít pěšky z městečka Ebensee na jižním konci jezera. Samotná cesta vede do horské krajiny a je poměrně úzká. Rovněž je však tato cesta oblíbená i mezi cyklisty a motorkáři. Během hezkého počasí je jich zde skutečně nespočet, a tak je třeba si dávat pozor a být ohleduplní.

Feuerkogel

Výlet lanovkou na horu Feuerkogel

Z malebného městečka Ebensee se vám naskytne i další možnost výletu. Právě odtud se totiž můžete pomocí lanovky pohodlně dopravit k letnímu turistickému ráji na hoře Feuerkogel.

Lanovka je přístupná v zimě i v létě a do výšky 1592 metrů vás vyveze za pár minut. V zimě vás tu mimo jiné čeká příjemné rodinné lyžařské středisko, ve kterém si svou oblíbenou sjezdovku zaručeně najdou malí i velcí milovníci zimních sportů. V létě se vám zde za hezkého počasí naopak nabízí dechberoucí výhledy do okolní krajiny a několik méně či více náročných treků pro nadšence pěší a horské turistiky.

schafelberg

Jezero Attersee

Pokud byste chtěli během své dovolené v Rakousku poznat mimo Traunsee i jiná rakouská proslulá jezera, zkuste navštívit Attersee. To během léta poskytuje turistům naprosto perfektní podmínky ke koupání, ale samozřejmě si zde přijdou na své i vyznavači cyklovýletů a pěší turistiky. Dále je pak toto třetí největší jezero Rakouska oblíbené i mezi jachtaři, potápěči a běžnými plavci. Attersee totiž v létě dosahuje teploty až kolem 25 °C.

vyhlídka 5 prstu

Vyhlídka 5 prstů

Posledním naším tipem na výlet v okolí jezera Traunsee je vyhlídka „5 prstů“ patřící mezi jednu z nejvyhledávanějších rakouských vyhlídek. Leží přibližně 50 minut jízdy autem od již zmiňovaného města Ebensee a naskytne se vám odtud dechberoucí výhled na Hallstatt i na Hallstattské jezero. Dostat se sem můžete pěšky, nebo můžete využít lanovku. Ta vás z obce Obertraun vyveze na vrchol Krippenstein, odkud je to k vyhlídce již necelých 30 minut pohodové chůze.

Mozarts Geburtshaus – Salzburg

Mozarts Geburtshaus – Salzburg

Mozarts Geburtshaus – Salzburg Jestli lze nějaké muzeum označit za nejnavštěvovanější v celém Rakousku, pak je to jednoznačně Mozartův rodný dům. Naleznete ho v srdci historického centra Salzburgu, kde představuje zlatý hřeb návštěvy tohoto krásného barokního města, a...

Zámek Mirabell Salzburg: Klenot stvořený z hříšné lásky

Zámek Mirabell Salzburg: Klenot stvořený z hříšné lásky

Zámek Mirabell Salzburg: Klenot stvořený z hříšné lásky Vydáte-li se navštívit rakouský Salzburg, jeden z nejhezčích výhledů na dominanty města se vám naskytne ze zámku Mirabell. Proč se jedná o turisty stále častěji navštěvované místo a jaká je otevírací doba zámku i...

Staré Město Salzburgu: Kultura, historie a umění na jednom místě

Staré Město Salzburgu: Kultura, historie a umění na jednom místě

Staré Město Salzburgu: Kultura, historie a umění na jednom místě Kultura, historie a umění na jednom místě. To je Staré Město Salzburgu, které si rozhodně zaslouží vaši pozornost. Přesvědčte se o kráse a výjimečnosti tohoto místa během procházek v jeho historickém...

Skiareál Hochkar

Skiareál Hochkar

Skiareál Hochkar  Hochkar je českými lyžaři často navštěvovaný skiareál v Dolním Rakousku, a to především proto, že je sněhově nejspolehlivějším střediskem široko daleko. Navíc je to jeden z od nás nejbližších rakouských lyžařských areálů. Lyžaři je vyhledávaný pro...

Dálniční známka Rakousko 2024

Dálniční známka Rakousko 2024

Dálniční známka Rakousko 2024 Rakousko je oblíbenou destinací nabízející různé dovolenkové aktivity jak během zimního času, tak také v létě. Pokud se letos vydáte do Rakouska autem, nezapomeňte si pořídit rakouskou dálniční známku. Potřebovat ji samozřejmě budete i ve...