Turistika i rodinná pohoda, to vše najdete v Traunsee

 

Hledáte místo, kam se vydat na prodloužený víkend nebo dovolenou? Moře pro vás není nebo hledáte takové místo, kde si budete moci vyzkoušet turistiku, dát si pořádně do těla procházkami? Udělat si pohodu s rodinou, dětmi nebo přáteli? Pak se vydejte do Rakouska, to je pro turisty ideálním místem. Snoubí se zde jak možnost procházek či náročnějších turistických výstupů s pohodou a péčí. Kam se vydat? Můžete vyzkoušet Travenské jezero, německy Taunsee. To leží v oblasti Salzkammergut, na severovýchodním konci Rakouska.
Právě zde můžete podnikat výlety, užít si pohodu nebo navštívit turistické centrum, větší město Gmunden.

Okolí Traunsee
 

Ubytování si můžete zajistit právě v některé z okolních obcí jezera, pokud budete chtít do města, zvolte třeba krásné místo Gmunden, Altmünster nebo Traunkirchen. Gmunden je jedno z krásných míst, které můžete navštívit během celého roku. Nádherné výhledy, krásné procházky, nasvícené památky, kostely, hrad a všudypřítomné jezero, které vás prostě nadchne. Jedete-li v zimě, pak si můžete zalyžovat v Traunkirchen. Kde vám nabídnou lyžovačku s idylickým pohledem na jezero? Nejste fanoušci lyží? Pak můžete vyzkoušet běžky nebo třeba sáňky. Okolí Traunsee však nejvíce ožívá v letních měsících. Na jezeře se dá podnikat mnoho vodních sportů, můžete se projet na parníku, užít si některý z letních koncertů, které se právě v Gmunden pořádají.

Pro všechny věkové kategorie

 

Pro ty, kteří nejsou fanoušci náročných turistických pochodů nebo náročných turistických výstupů si můžou projít klidným tempem okolní městečka, dát si výbornou kávu, v létě zmrzlinu, projít se okolo jezera. Je zde také stezka korunami stromů, můžete pokračovat k jezeru Laudachsee, když vyjedete lanovkou na horu Grünberg. Ti, kteří mají naopak turistiku a výstupy rádi, jistě ocení rozlehlost a možnosti, které jim okolí Traunsee nabízí. Každý si zde přijde na své, včetně výtečné rakouské kuchyně.

Obr.zdroj https://cs.wikipedia.org/wiki/Travensk%C3%A9_jezero