Zámek Ort

Rakouské městečko Gmunden je oblíbeným cílem turistů

Městečko Gmunden se nachází v rakouské spolkové zemi Horní Rakousy, poblíž jezera Traunsee. Je to městečko s bohatou historií a kulturou, které obklopuje krásná alpská příroda. Historické centrum městečka Gmunden je turistům velmi známé. Velmi oblíbené jsou jsou procházky malebnými uličkami, kde návštěvníci obdivují historické budovy.

Městečku dominuje známý zámek Ort

Asi za nejvýznamnější památku v Gmundenu lze považovat zámek Ort, který se nachází na malém ostrůvku uprostřed jezera Traunsee. Zámek je postavený v gotickém stylu a kromě turistů je také využívám pro svatby a natáčení filmů či historických dokumentů. Další významnou památkou je gotický kostel svatého Mikuláše, který je dominantou města. Kostel je bohatě zdobený a nabízí nádherný výhled na jezero a okolní krajinu.

Město keramiky

Městečko Gmunden je také známé díky tradiční výrobě keramiky. Výroba keramiky má v městečku dlouhou tradici a výrobky z keramiky se zde vyrábějí již řádku let. Keramická manufaktura v Gmundenu je přístupná veřejnosti. Návštěvníci si mohou do detailu prohlédnout výrobu keramiky nebo si zakoupit autentické keramické výrobky.

Jezero Traunsee

Jezero Traunsee je součástí městečka Gmunden. Je vyhledávané milovníky vodních sportů, kromě plavání mohou návštěvníci vyzkoušet windsurfing nebo jachting. Existuje také možnost půjčení lodě a projížděk po jezeře.

Kulturní akce

V městečku se také pořádají různé kulturní akce a festivaly, včetně tradičních folklorních slavností a vánočních trhů. Kromě toho se v Gmundenu konají různé výstavy a umělecké akce.

Ideální pro pěší turistiku

Okolí Gmundenu je ideální pro turistiku a pěší výlety. Turisté mohou využívat různé turistické stezky, které vedou přes okolní kopce a nabízejí nádherné výhledy na jezero a alpskou krajinu. Celkově řečeno, Gmunden je malebné městečko s bohatou historií, umístěné u jezera Traunsee.
Nabízí kombinaci historických památek, tradičních řemesel, krásné přírody a kulturních akcí, které lákají turisty z celého světa.

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Gmunden 

Zámek Ort
Booking.com
Jak vybrat ideální auto na rodinné cesty

Jak vybrat ideální auto na rodinné cesty

Jak vybrat ideální auto na rodinné cesty Plánujete s rodinou delší výlet nebo dokonce cestu po Evropě? Pak je nutné pečlivě vybrat to správné auto, které vám zajistí pohodlný a bezproblémový průběh cesty. Jaké vozidlo bude pro vaši rodinnou dovolenou to nejlepší?...

Katedrála svatého Ruperta a Virgila

Katedrála svatého Ruperta a Virgila

Katedrála svatého Ruperta a Virgila: Srdce Salzburgu Salcburský chrám, katedrála sv. Ruperta a Virgilia, je největší a nejvýznamnější církevní stavbou ve městě Salzburg. Monumentální dóm je se svou mohutnou kupolí a dvěma věžemi ze všech salcburských kostelů...

Pevnost Hohensalzburg: Strážce Salcburku po staletí

Pevnost Hohensalzburg: Strážce Salcburku po staletí

Pevnost Hohensalzburg platí za jeden z největších a nejlépe zachovalých hradních komplexů ve střední Evropě. Naleznete ho na vrcholu Festungsbergu v rakouském Salzburgu. Pyšní se více než tisíc let dlouhou historií, úchvatnými výhledy na celé město i jedinečnými...

Salzburk a jeho jezera: Úchvatná scenérie a nekonečné možnosti

Salzburk a jeho jezera: Úchvatná scenérie a nekonečné možnosti

Jezera Salzburska: Skryté poklady, kterévás okouzlí Okolí Salzburgu je svými křišťálově čistými jezery obklopenými malebnou přírodou proslulé. Pojďme si společně představit těch 8 vůbec největších salzburských jezer – Fuschlsee, Grabensee, Hintersee, Mattsee,...