Jezero Traunsee

Travenské jezero je nejhlubším jezerem v Rakousku. Traunsee má průzračně čistou vodní hladinou tyrkysové barvy. Rozkládá se v malebné rakouské oblasti Solné komory, uprostřed lesů a působivých skalních masivů Traunstein a Höllengebirge v Horním Rakousku. Skrývá se jen hodinu cesty autem od světově známých oblastí, jako je Hallstatt a Dachstein. Nezáleží na tom, zda hledáte dobrodružství, turistiku nebo pouhý odpočinek, zde najdete vše.

 • Z Prahy autem: 3 h 52 m

Jezero Attersee

Atterské jezero (německy známé jako Attersee) poskytuje perfektní podmínky ke koupání, pěší turistice i cyklovýletům. Jde o třetí největší jezero Rakouska představující splněný sen pro jachtaře, potápěče i plavce. Jezero v létě dosahuje teploty až 25 °C a je lákavě čisté a průzračné. Opět o něm lze hovořit jako o dokonalém dovolenkovém místě pro milovníky koupání, potápění, vodních sportů, cyklisty, pěší turistiky i sportovce.

 • Z Prahy autem: 3 h 56 m
wolfgangsee
Image by Joe from Pixabay

Jezero Mondsee

Mondsee je klenot mezi rakouskými jezery. Leží v oblasti Solné komory, pouhých 20 minut od Salzburgu. Máte-li rádi jezera, oblast kolem Mondsee vás nadchne, protože se tu zároveň nachází další vyhlášená jezera – Attersee a Wolfgangsee. Tolik jezer pohromadě zkrátka jen tak někde nenajdete. Na Mondsee máte mnoho možností zábavy, můžete tu plachtit, užít si kiting, jezdit na paddleboardu nebo se jen projet lodí. Rodinám s dětmi se jistě zalíbí vodní park s tobogánem. 

 • Z Prahy autem: 4 h 9 m 
fuschlsee

Hledáte ubytování  v této oblasti? Nejlepší nabídky najdete pod tímto tlačítkem >>

Jezero Wolfgangsee

Dalším jezerem je Wolfgangsee – největší jezero v Salcbursku zasahující až do Horního Rakouska. Jezero je poloostrovem děleno na 2 části. Ty spojuje zhruba 200 metrů široký průliv. Populární je pro možnost koupání a provozování vodních sportů, jelikož v létě se dokáže vyhřát až na 24 °C. Okolí Wolfgangsee, podobně jako i u jiných rakouských jezer, doslova vybízí k cyklistice a pěším výletům. Společnost vám zde budou dělat hluboké lesy, dechberoucí vrcholky poskytující fascinující výhledy, rozkvetlé louky a božský klid.

 • Z Prahy autem: 4 h 21 m

Jezero Hallstätter See

Oblíbeným jezerem je dále Hallstätter See v Horním Rakousku v oblasti Solné Komory, které platí za nejlepší místo pro pohodovou dovolenou u vody. Městečko Hallstatt v těsné blízkosti jezera se starými zpřístupněnými solnými doly je žádaným turistickým cílem. Dovolenou si tu doporučujeme zpestřit návštěvou blízkých lázní Bad Goisern, výstupem na horu Krippenstein nebo aktivními okamžiky na golfovém hřišti, rybařením, vodními sporty, pěší i cykloturistikou a v neposlední řadě také koupáním v samotném jezeře.

 • Z Prahy autem: 4 h 30 m

Jezero Achensee

Jezero Achensee je největším jezerem v rakouském Tyrolsku. Pyšní se křišťálově čistou vodou, a tak ho dokonce někteří označují za vůbec nejhezčí jezero v celém Rakousku. Je vyhledávanou turistickou destinací, neboť je ideální pro rodinnou dovolenou, pobyt ve dvou i výlet s partou přátel. Lze se zde koupat v průzračné vodě, rybařit, využít pestrou škálu nabízených vodních sportů (jachting, windsurfing, kanoistiku, kitesurfing nebo plavbu lodí) a pro adrenalinové nadšence je tu varianta paraglidingu či sjezd v závěsu na laně (AirRofan). 

 • Z Prahy autem: 5 h 20 m
hallstatt

Jezero Zell am See

Zellské jezero není třeba dlouze představovat. Patří mezi nejznámější rakouská jezera a zároveň nejoblíbenější destinaci nejen českých turistů v Rakousku. Nachází se v okrese Zell am See v Salcbursku. Je vhodné ke koupání, přináší řadu vodních sportů, ale těšit se tu určitě na co mají i milovníci pěší turistiky, cykloturistiky, golfu, adrenalinových zážitků, relaxace a výletů. Zell am See je sázkou na jistotu!

 • Z Prahy autem: 5 h 36 m 

Jezero Wörthersee

Úchvatné jezero Wörthersee má zeleně-modrou průzračnou hladinu, kterou lemují idylické lesy. Navíc s teplotou až 28 stupňů a rozlohou 19,39 km² se řadí mezi největší jezero v Korutanech a nejteplejší jezero v celém Rakousku. Rychle se tak stává dokonalým hřištěm pro milovníky vody všech věkových kategorií. Věnujete se vodním lyžím, wakeboardu, potápění, parasailingu, plavbě na plachetnici či jízdě na motorovém člunu? Pak navštivte toto jezero v srdci rakouských Korutan.

 • Z Prahy autem: 6 h 15 m

Jezero Klopeiner See

Jezero Klopeiner See najdete poblíž města Völkermarkt, nedaleko slovinských hranic. V letních měsících se zdejší voda vyhřeje až na 28 °C, a tak je považováno za to nejteplejší jezero celých Korutan. K tomu navíc tyrkysová voda vybízející ke koupání a provozování vodních sportů z tohoto místa činí doslova dovolenkový ráj. Opět je tu rozsáhlá možnost cyklistiky a turistiky. Golfoví nadšenci jistě ocení 18jamkové hřiště.

 • Z Prahy autem: 6 h 21 m

  Jezero Faaker See

  Jezero Faaker See je velmi ojedinělé. Nejenže je údajně nejvíce tyrkysové, ale patří k těm pár jezerům v Rakousku, jež jsou soukromá. Nachází se na něm ostrov, též soukromý. Není se však čeho obávat. Jezero rozhodně není chráněné od okolního světa. Rodina, která jezero vlastní, k tomuto dědictví přistupuje opravdu zodpovědně a o ostrov i jezero se řádně stará a nechává je přístupné pro širokou veřejnost. Na jezeře pouze platí zákaz motorových lodí. Jezdi tam pouze jedna, a to ta, která vás dostane na ostrov.

  • Z Prahy autem: 6 h 27 m
   
  Visutý most Dachstein jako ten vůbec nejvyšší v celém Rakousku

  Visutý most Dachstein jako ten vůbec nejvyšší v celém Rakousku

  Visutý most Dachstein jako ten vůbec nejvyšší v celém RakouskuV ledovcovém středisku Dachstein najdete velkolepou atrakci – visutý most Hängebrücke – který je zároveň tím vůbec nejvyšším v celém malebném Rakousku. Most je zavěšený mezi skalami, je dlouhý 100 metrů a...

  Zažijte Hangar-7 v plné kráse

  Zažijte Hangar-7 v plné kráse

  Zažijte Hangar-7 v plné kráse Hangar-7 na letišti v Salcburku je unikátní budova, ve které se nachází sbírka historických letadel Flying Bulls a závodních vozů Formule 1. Hangar-7 nabízí také prostory pro umělecké výstavy s restaurací Icarus, dvěma bary, venkovním...

  Jak vybrat ideální auto na rodinné cesty

  Jak vybrat ideální auto na rodinné cesty

  Jak vybrat ideální auto na rodinné cesty Plánujete s rodinou delší výlet nebo dokonce cestu po Evropě? Pak je nutné pečlivě vybrat to správné auto, které vám zajistí pohodlný a bezproblémový průběh cesty. Jaké vozidlo bude pro vaši rodinnou dovolenou to nejlepší?...

  Katedrála svatého Ruperta a Virgila

  Katedrála svatého Ruperta a Virgila

  Katedrála svatého Ruperta a Virgila: Srdce Salzburgu Salcburský chrám, katedrála sv. Ruperta a Virgilia, je největší a nejvýznamnější církevní stavbou ve městě Salzburg. Monumentální dóm je se svou mohutnou kupolí a dvěma věžemi ze všech salcburských kostelů...