5 tipů na výlety v okolí jezera Attersee

Vydali jste se na dovolenou k dechberoucímu jezeru Attersee, které se pyšní nejen ideálními podmínkami pro všechny milovníky vodních sportů, pěší turistiky i cykloturistiky, ale také vysokými alpskými masivy všude kolem? Tak právě pro vás jsme si připravili hned 5 tipů, kam se můžete v okolí tohoto přírodního ráje vydat na výlet.

Foto.: https://pixabay.com/cs/users/rofisch-29545/ 

Attersee

Solná komora

 

Solná komora (neboli Salzkammergut) jednoznačně patří k nejnavštěvovanějším oblastem Rakouska. A není se vůbec čemu divit. Alpské vrcholy v kombinaci s nádherným jezerem a romantickými městečky chytnou za srdce každého cestovatele i dobrodruha. 

Oblastí Solné komory navíc vede slavná cyklistická trasa Salzkammergut Radweg, která měří okolo 352 km. Pokud jste tedy i vy vášnivými cyklisty, rozhodně byste neměli tohle místo vynechat.

Foto: https://pixabay.com/cs/users/maxmann-665103/ 

Solná komora

Wolfgangsee

 

Již samotný pohled na křišťálovou hladinu jezera Wolfgangsee obklopenou vysokými horami vám zaručeně vezme dech. Nádherná příroda je ovšem jen jedním z mnoha lákadel, kvůli kterým se vyplatí se sem vydat.

Vychutnejte si zde jedinečný zážitek během jízdy nejstrmější historickou zubačkou v Rakousku na vrchol hory Wolfgangsee Schafberg, užijte si zážitkovou plavbu po jezeře a nezapomeňte využít desítky kilometrů upravených a dobře značených stezek, jež jsou vhodné pro pěší túry, nordic walking i běh. A pokud vám bude přát počasí, můžete se v jezeru samozřejmě také vykoupat.

wolfgangsee

Vyhlídka 5 prstů

Vyhlídka Pět prstů (neboli Five Fingers či 5 Fingers) patří mezi jednu z nejvyhledávanějších vyhlídek v Rakousku vůbec, ze které se vám nabízí dechberoucí výhled na Hallstatt a na Hallstattské jezero. Vydat se sem můžete pěšky nebo můžete využít lanovku, která vás z obce Obertraun  vyveze na vrchol Krippenstein, odkud je to k vyhlídce již pouhých 30 minut pohodové chůze.

Ovčí vrch Schafberg

Hora Ovčí vrch Schafberg je dominantním vrcholem oblasti Wolfgangsee, na kterou vede několik cest. Především pak na ni vede historická parní souprava, o které jsme se již zmiňovali v prvním odstavci. Zubačka na Schafberg, která byla zprovozněna již v roce 1893, je nejstrmější zubačkou v Rakousku. Jede průměrnou rychlostí 7 km za hodinu a na cca 6 kilometrech překoná 1188 výškových metrů za 35 minut.

Foto: https://pixabay.com/cs/users/abeijeman-12643364/ 

 

schafelberg

Nixenfall

Nixenfall je 80 metrů vysoký vodopád v blízkosti jezera Attersee. Jedná se o nenáročný pěší výlet pro celou rodinu, na jehož konci vás čeká nádherný přírodní úkaz, u kterého podle pověsti bydlí vodní panna. Samotná cesta k vodopádu je skutečně velmi dobře značená a je vhodná i pro dětské kočárky.

Olpererhütte

Olpererhütte

OlpererhütteTato chata se nachází v Rakousku, v Riepenkar, u vodní nádrže Schlegeis, v Zillertalských Alpách. V letech 2006 – 2007 prošla kompletní přestavbou. Nabízí úchvatný pohled jak na vodní nádrž, tak i na nejvyšší vrcholky Zillertalu. Chata nabízí ubytování s...

Krimmelské vodopády

Krimmelské vodopády

Krimmelské vodopádyK nejkrásnějším evropským vodopádům se musíte vypravit do Rakouska, na rozhraní Národního parku Vysoké Taury a Zillertalských Alp. Krimmelské vodopády jsou nejvyššími rakouskými vodopády a tvoří je kaskáda tří menších vodopádů. Nacházejí se na...

Ubytování Attersee

Ubytování Attersee

Ubytování v okolí jezera Attersee   Attersee ledovcové jezero patří k hlavním lákadlům severního Rakouska. Do této oblasti míří především ti turisté, kteří mají milují hory, přírodu a čistou krásnou ledovcovou vodu.  Hledáte v této oblasti ubytování jste tu...

Hallstatt

Hallstatt

Hallstatt Plánujete-li pobyt v Rakousku a přemýšlíte nad nějakou vhodnou destinací, pak si nenechte ujít návštěvu Hallstattu – malebného městečka na břehu stejnojmenného jezera v Solné komoře. Nejen městečko, ale i jezero, pohoří Dachstein i celá Solná komora...

Kaskády Gimbach

Kaskády Gimbach

Kaskády Gimbach Nalezneme je nedaleko Attersee a obce Weißenbach, v Horním Rakousku, v rekreační oblasti Solná komora. Toto místo je vyhledávané především milovníky turistiky a vodních radovánek. Attersee   Toto ledovcové skalní jezero patří v Rakousku mezi největší....