attersee

5 tipů na výlety v okolí jezera Attersee

Vydali jste se na dovolenou k dechberoucímu jezeru Attersee, které se pyšní nejen ideálními podmínkami pro všechny milovníky vodních sportů, pěší turistiky i cykloturistiky, ale také vysokými alpskými masivy všude kolem? Tak právě pro vás jsme si připravili hned 5 tipů, kam se můžete v okolí tohoto přírodního ráje vydat na výlet.

Foto.: https://pixabay.com/cs/users/rofisch-29545/ 

Attersee

Solná komora

 

Solná komora (neboli Salzkammergut) jednoznačně patří k nejnavštěvovanějším oblastem Rakouska. A není se vůbec čemu divit. Alpské vrcholy v kombinaci s nádherným jezerem a romantickými městečky chytnou za srdce každého cestovatele i dobrodruha. 

Oblastí Solné komory navíc vede slavná cyklistická trasa Salzkammergut Radweg, která měří okolo 352 km. Pokud jste tedy i vy vášnivými cyklisty, rozhodně byste neměli tohle místo vynechat.

Foto: https://pixabay.com/cs/users/maxmann-665103/ 

Booking.com
Solná komora

Wolfgangsee

 

Již samotný pohled na křišťálovou hladinu jezera Wolfgangsee obklopenou vysokými horami vám zaručeně vezme dech. Nádherná příroda je ovšem jen jedním z mnoha lákadel, kvůli kterým se vyplatí se sem vydat.

Vychutnejte si zde jedinečný zážitek během jízdy nejstrmější historickou zubačkou v Rakousku na vrchol hory Wolfgangsee Schafberg, užijte si zážitkovou plavbu po jezeře a nezapomeňte využít desítky kilometrů upravených a dobře značených stezek, jež jsou vhodné pro pěší túry, nordic walking i běh. A pokud vám bude přát počasí, můžete se v jezeru samozřejmě také vykoupat.

wolfgangsee

Vyhlídka 5 prstů

Vyhlídka Pět prstů (neboli Five Fingers či 5 Fingers) patří mezi jednu z nejvyhledávanějších vyhlídek v Rakousku vůbec, ze které se vám nabízí dechberoucí výhled na Hallstatt a na Hallstattské jezero. Vydat se sem můžete pěšky nebo můžete využít lanovku, která vás z obce Obertraun  vyveze na vrchol Krippenstein, odkud je to k vyhlídce již pouhých 30 minut pohodové chůze.

Ovčí vrch Schafberg

Hora Ovčí vrch Schafberg je dominantním vrcholem oblasti Wolfgangsee, na kterou vede několik cest. Především pak na ni vede historická parní souprava, o které jsme se již zmiňovali v prvním odstavci. Zubačka na Schafberg, která byla zprovozněna již v roce 1893, je nejstrmější zubačkou v Rakousku. Jede průměrnou rychlostí 7 km za hodinu a na cca 6 kilometrech překoná 1188 výškových metrů za 35 minut.

Foto: https://pixabay.com/cs/users/abeijeman-12643364/ 

 

schafelberg

Nixenfall

Nixenfall je 80 metrů vysoký vodopád v blízkosti jezera Attersee. Jedná se o nenáročný pěší výlet pro celou rodinu, na jehož konci vás čeká nádherný přírodní úkaz, u kterého podle pověsti bydlí vodní panna. Samotná cesta k vodopádu je skutečně velmi dobře značená a je vhodná i pro dětské kočárky.

7 tipů na výlety v okolí Wolfgangsee

7 tipů na výlety v okolí Wolfgangsee

7 tipů na výlety v okolí Wolfgangsee   Wolfgangsee v rakouském Salcbursku je jezero s křišťálově čistou vodou obklopené vysokými horami a lesy. Jedná se o oblíbený turistický cíl, a kromě krás samotného jezera se v jeho blízkém okolí nachází celá řada míst...

7 tipů na výlety v okolí Hallstätter See

7 tipů na výlety v okolí Hallstätter See

7 tipů na výlety v okolí Hallstätter See Halštatské jezero (německy Hallstätter See) naleznete v Horním Rakousku v oblasti Solné komory pod masivem zvaným Dachstein. Jedná se o ideální oblast pro aktivní dovolenou plnou pěší, cyklo či vysokohorské turistiky v...

Rakouské městečko Gmunden je oblíbeným cílem turistů

Rakouské městečko Gmunden je oblíbeným cílem turistů

Rakouské městečko Gmunden je oblíbeným cílem turistů Městečko Gmunden se nachází v rakouské spolkové zemi Horní Rakousy, poblíž jezera Traunsee. Je to městečko s bohatou historií a kulturou, které obklopuje krásná alpská příroda. Historické centrum městečka Gmunden je...

Městečko Ebensee je rakouským rájem pro turisty

Městečko Ebensee je rakouským rájem pro turisty

Městečko Ebensee je rakouským rájem pro turisty Městečko Ebensee se nachází v rakouské spolkové zemi Horní Rakousy. Leží v údolí Traunsee-Almtal, poblíž jezer Traunsee a Offensee. Ebensee je obklopené dechberoucí alpskou přírodou, proto je také velmi oblíbeným cílem...

Jezerní zámek ORT Rakousko

Jezerní zámek ORT Rakousko

Jezerní zámek ORT Rakousko   Jezerní zámek Ort se nachází na ostrově rozkládajícím se v Travenském jezeře, u obce Gmunden, v Solné komoře, v rakouské spolkové zemi Horní Rakousko, v severní části Rakouska. Zámek vytváří dominantu obce. Byl vystavěný na původních...