attersee

5 tipů na výlety v okolí jezera Attersee

Vydali jste se na dovolenou k dechberoucímu jezeru Attersee, které se pyšní nejen ideálními podmínkami pro všechny milovníky vodních sportů, pěší turistiky i cykloturistiky, ale také vysokými alpskými masivy všude kolem? Tak právě pro vás jsme si připravili hned 5 tipů, kam se můžete v okolí tohoto přírodního ráje vydat na výlet.

Foto.: https://pixabay.com/cs/users/rofisch-29545/ 

Attersee

Solná komora

 

Solná komora (neboli Salzkammergut) jednoznačně patří k nejnavštěvovanějším oblastem Rakouska. A není se vůbec čemu divit. Alpské vrcholy v kombinaci s nádherným jezerem a romantickými městečky chytnou za srdce každého cestovatele i dobrodruha. 

Oblastí Solné komory navíc vede slavná cyklistická trasa Salzkammergut Radweg, která měří okolo 352 km. Pokud jste tedy i vy vášnivými cyklisty, rozhodně byste neměli tohle místo vynechat.

Foto: https://pixabay.com/cs/users/maxmann-665103/ 

Solná komora

Wolfgangsee

 

Již samotný pohled na křišťálovou hladinu jezera Wolfgangsee obklopenou vysokými horami vám zaručeně vezme dech. Nádherná příroda je ovšem jen jedním z mnoha lákadel, kvůli kterým se vyplatí se sem vydat.

Vychutnejte si zde jedinečný zážitek během jízdy nejstrmější historickou zubačkou v Rakousku na vrchol hory Wolfgangsee Schafberg, užijte si zážitkovou plavbu po jezeře a nezapomeňte využít desítky kilometrů upravených a dobře značených stezek, jež jsou vhodné pro pěší túry, nordic walking i běh. A pokud vám bude přát počasí, můžete se v jezeru samozřejmě také vykoupat.

wolfgangsee

Vyhlídka 5 prstů

Vyhlídka Pět prstů (neboli Five Fingers či 5 Fingers) patří mezi jednu z nejvyhledávanějších vyhlídek v Rakousku vůbec, ze které se vám nabízí dechberoucí výhled na Hallstatt a na Hallstattské jezero. Vydat se sem můžete pěšky nebo můžete využít lanovku, která vás z obce Obertraun  vyveze na vrchol Krippenstein, odkud je to k vyhlídce již pouhých 30 minut pohodové chůze.

Ovčí vrch Schafberg

Hora Ovčí vrch Schafberg je dominantním vrcholem oblasti Wolfgangsee, na kterou vede několik cest. Především pak na ni vede historická parní souprava, o které jsme se již zmiňovali v prvním odstavci. Zubačka na Schafberg, která byla zprovozněna již v roce 1893, je nejstrmější zubačkou v Rakousku. Jede průměrnou rychlostí 7 km za hodinu a na cca 6 kilometrech překoná 1188 výškových metrů za 35 minut.

Foto: https://pixabay.com/cs/users/abeijeman-12643364/ 

 

schafelberg

Nixenfall

Nixenfall je 80 metrů vysoký vodopád v blízkosti jezera Attersee. Jedná se o nenáročný pěší výlet pro celou rodinu, na jehož konci vás čeká nádherný přírodní úkaz, u kterého podle pověsti bydlí vodní panna. Samotná cesta k vodopádu je skutečně velmi dobře značená a je vhodná i pro dětské kočárky.

Booking.com
Lyžařské středisko Tauplitz: Dechberoucí lyžování ve Štýrska

Lyžařské středisko Tauplitz: Dechberoucí lyžování ve Štýrska

Lyžařské středisko Tauplitz: Dechberoucí lyžování ve ŠtýrskaTauplitz je menší a poněkud atypické lyžařské středisko, které se rozkládá na náhorní plošině. Milovníkům zimních radovánek se tak zde naskytnou nejen slušné sněhové podmínky, ale i neopakovatelné výhledy po...

Ovčí hora – Schafberg

Ovčí hora – Schafberg

Ovčí hora – SchafbergHora Schafberg se vypíná nad jezerem Wolfgangsee, které se nachází nedaleko Salcburku. Tento ne příliš vysoký kopec nabízí nádherný výhled do okolní krajiny. Na jeho vrchol vede unikátní starobylá železnice zubačka. Jedná se o nejvíce strmou...

Vyhlídka 5 prstů

Vyhlídka 5 prstů

Vyhlídka 5 prstů Také je známá pod pojmem 5 Fingers. Jedná se o nádherné místo, které se nachází nedaleko rakouského Hallstattu. Tato vyhlídka patří mezi nejvíce vyhledávané. Pokud se na ni vypravíte, naskytne se vám nezapomenutelný výhled nejen na Hallstatt, ale i na...

Vodopád Nixenfall

Vodopád Nixenfall

Vodopád NixenfallNachází se nedaleko Salzburgu, v blízkosti Attersee – jezera ledovcového původu. Jeho výška je asi 80 metrů a cesta k vodopádu Nixenfall není nijak náročná. Je to ideální výlet i pro rodiny s dětmi.Výchozím bodem je parkoviště, které se nachází ve...

Seebensee

Seebensee

SeebenseeSeebensee je přírodní vysokohorské jezero nacházející se v Tyrolsku, v pohoří Wetterstein, u hranic Rakouska a Německa. Nedaleko jezera se rozkládá olympijské městečko Garmisch-Partenkirchen.K jezeru se musíte vydat do nadmořské výšky 1 657 m.n.m. Jedná se o...