attersee

5 tipů na výlety v okolí jezera Attersee

Vydali jste se na dovolenou k dechberoucímu jezeru Attersee, které se pyšní nejen ideálními podmínkami pro všechny milovníky vodních sportů, pěší turistiky i cykloturistiky, ale také vysokými alpskými masivy všude kolem? Tak právě pro vás jsme si připravili hned 5 tipů, kam se můžete v okolí tohoto přírodního ráje vydat na výlet.

Foto.: https://pixabay.com/cs/users/rofisch-29545/ 

Attersee

Solná komora

 

Solná komora (neboli Salzkammergut) jednoznačně patří k nejnavštěvovanějším oblastem Rakouska. A není se vůbec čemu divit. Alpské vrcholy v kombinaci s nádherným jezerem a romantickými městečky chytnou za srdce každého cestovatele i dobrodruha. 

Oblastí Solné komory navíc vede slavná cyklistická trasa Salzkammergut Radweg, která měří okolo 352 km. Pokud jste tedy i vy vášnivými cyklisty, rozhodně byste neměli tohle místo vynechat.

Foto: https://pixabay.com/cs/users/maxmann-665103/ 

Booking.com
Solná komora

Wolfgangsee

 

Již samotný pohled na křišťálovou hladinu jezera Wolfgangsee obklopenou vysokými horami vám zaručeně vezme dech. Nádherná příroda je ovšem jen jedním z mnoha lákadel, kvůli kterým se vyplatí se sem vydat.

Vychutnejte si zde jedinečný zážitek během jízdy nejstrmější historickou zubačkou v Rakousku na vrchol hory Wolfgangsee Schafberg, užijte si zážitkovou plavbu po jezeře a nezapomeňte využít desítky kilometrů upravených a dobře značených stezek, jež jsou vhodné pro pěší túry, nordic walking i běh. A pokud vám bude přát počasí, můžete se v jezeru samozřejmě také vykoupat.

wolfgangsee

Vyhlídka 5 prstů

Vyhlídka Pět prstů (neboli Five Fingers či 5 Fingers) patří mezi jednu z nejvyhledávanějších vyhlídek v Rakousku vůbec, ze které se vám nabízí dechberoucí výhled na Hallstatt a na Hallstattské jezero. Vydat se sem můžete pěšky nebo můžete využít lanovku, která vás z obce Obertraun  vyveze na vrchol Krippenstein, odkud je to k vyhlídce již pouhých 30 minut pohodové chůze.

Ovčí vrch Schafberg

Hora Ovčí vrch Schafberg je dominantním vrcholem oblasti Wolfgangsee, na kterou vede několik cest. Především pak na ni vede historická parní souprava, o které jsme se již zmiňovali v prvním odstavci. Zubačka na Schafberg, která byla zprovozněna již v roce 1893, je nejstrmější zubačkou v Rakousku. Jede průměrnou rychlostí 7 km za hodinu a na cca 6 kilometrech překoná 1188 výškových metrů za 35 minut.

Foto: https://pixabay.com/cs/users/abeijeman-12643364/ 

 

schafelberg

Nixenfall

Nixenfall je 80 metrů vysoký vodopád v blízkosti jezera Attersee. Jedná se o nenáročný pěší výlet pro celou rodinu, na jehož konci vás čeká nádherný přírodní úkaz, u kterého podle pověsti bydlí vodní panna. Samotná cesta k vodopádu je skutečně velmi dobře značená a je vhodná i pro dětské kočárky.

Mozarts Geburtshaus – Salzburg

Mozarts Geburtshaus – Salzburg

Mozarts Geburtshaus – Salzburg Jestli lze nějaké muzeum označit za nejnavštěvovanější v celém Rakousku, pak je to jednoznačně Mozartův rodný dům. Naleznete ho v srdci historického centra Salzburgu, kde představuje zlatý hřeb návštěvy tohoto krásného barokního města, a...

Zámek Mirabell Salzburg: Klenot stvořený z hříšné lásky

Zámek Mirabell Salzburg: Klenot stvořený z hříšné lásky

Zámek Mirabell Salzburg: Klenot stvořený z hříšné lásky Vydáte-li se navštívit rakouský Salzburg, jeden z nejhezčích výhledů na dominanty města se vám naskytne ze zámku Mirabell. Proč se jedná o turisty stále častěji navštěvované místo a jaká je otevírací doba zámku i...

Staré Město Salzburgu: Kultura, historie a umění na jednom místě

Staré Město Salzburgu: Kultura, historie a umění na jednom místě

Staré Město Salzburgu: Kultura, historie a umění na jednom místě Kultura, historie a umění na jednom místě. To je Staré Město Salzburgu, které si rozhodně zaslouží vaši pozornost. Přesvědčte se o kráse a výjimečnosti tohoto místa během procházek v jeho historickém...

Skiareál Hochkar

Skiareál Hochkar

Skiareál Hochkar  Hochkar je českými lyžaři často navštěvovaný skiareál v Dolním Rakousku, a to především proto, že je sněhově nejspolehlivějším střediskem široko daleko. Navíc je to jeden z od nás nejbližších rakouských lyžařských areálů. Lyžaři je vyhledávaný pro...

Dálniční známka Rakousko 2024

Dálniční známka Rakousko 2024

Dálniční známka Rakousko 2024 Rakousko je oblíbenou destinací nabízející různé dovolenkové aktivity jak během zimního času, tak také v létě. Pokud se letos vydáte do Rakouska autem, nezapomeňte si pořídit rakouskou dálniční známku. Potřebovat ji samozřejmě budete i ve...