Tauplitz

Salzburg se právem řadí mezi nejkrásnější města v Rakousku. Jestliže se sem tedy plánujete vydat i vy, rozhodně byste neměli minout těchto 5 okouzlujících míst. Malebným historickým centrem, romantikou promenádou podél řeky a dechberoucími vrcholky Alp v pozadí to teprve začíná. Co tedy vidět v Salzburgu?

5 míst, která musíte vidět v Salzburgu

Salzburg je město, které byste alespoň jednou za život měli určitě navštívit. Kromě nádherných vánočních trhů, které se zde každoročně konají, na vás tady čeká nespočet úžasných míst. Na své si zde přijdou milovníci historie, romantiky i ruchu velkoměsta.

Attersee

Staré město Salzburgu

Ne nadarmo je staré město Salzburgu zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Historie zde na vás dýchne na každém kroku. Nádherné barokní uličky, úzké průchody a klidné vnitřní dvory dohromady tvoří jedinečnou atmosféru, kterou si určitě zamilujete i vy.

Nejznámější částí je pak Obilná ulička (Getreidegasse). Jedná se o hlavní nákupní třídu v Salzburgu, která i když hostí moderní butiky, je v ní stále zachován historický ráz díky cechovním štítům vyvěšeným na fasádách.

Booking.com

Zámek Mirabell

Zámek Mirabell a jeho přilehlé zahrady představují jedno z nejhezčích míst Salzburgu. Těšit se zde můžete na skutečnou ukázku barokního umění. V pompézním Mramorovém sálu zámku Mirabell kdysi koncertoval už malý Wolfgang i jeho otec Leopold. Dnes se zde například konají ty nejhonosnější svatby v Rakousku. Kouzelná je ale i samotná procházka zahradami. 

Pevnost Hohensalzburg

hohensalzburgPevnost Hohensalzburg tvoří naprostou dominantu Salzburgu.Tyčí se vysoko na kopci nad městem, a lze ho tak vidět už z dálky. Právě odtud navíc budete mít celé úchvatné město jako na dlani. Pokud se sem vydáte, kromě krásného výhledu na nedaleké Alpy vás zde čekánejzachovalejší hradní komplex ve střední Evropě. Nadšenci historie a architektury si zde určitě přijdou na své.

Mozarts Geburtshaus

Jen těžko bychom hledali slavnějšího rodáka Salzburgu, než je světoznámý skladatel Wolfgang Amadeus Mozart. Konkrétně se narodil v Getreidegasse v domě číslo 9, který poznáte velmi snadno, neboť je označen velkým nápisemMozarts Geburtshaus. V současnosti zde najdete muzeum, v němž se dozvíte spoustu zajímavých informací z života tohoto geniálního skladatele.

Katedrála svatého Ruperta a Virgila

Katedrála svatého Ruperta a Virgila neboli Salcburský dómje krásným příkladem barokní katedrály. Nachází se na uzavřeném náměstí vedle kostela sv. Petra, díky čemuž vytváří krásný historický prostor k návštěvě. Zajímavostí této katedrály je, že od svého prvního vzniku v roce 774 byla několikrát zbořena a přestavěna. Aktuálně představuje pozoruhodné architektonické dílo– průčelí má dvě zvonice a venku uprostřed náměstí Domplatz stojí Mariánský sloup. Přestože na první pohled je poměrně jednoduchá, stále působí nápadně a její interiér je vskutku velkolepý.

Staré Město Salzburgu: Kultura, historie a umění na jednom místě

Staré Město Salzburgu: Kultura, historie a umění na jednom místě

Staré Město Salzburgu: Kultura, historie a umění na jednom místě Kultura, historie a umění na jednom místě. To je Staré Město Salzburgu, které si rozhodně zaslouží vaši pozornost. Přesvědčte se o kráse a výjimečnosti tohoto místa během procházek v jeho historickém...

Skiareál Hochkar

Skiareál Hochkar

Skiareál Hochkar  Hochkar je českými lyžaři často navštěvovaný skiareál v Dolním Rakousku, a to především proto, že je sněhově nejspolehlivějším střediskem široko daleko. Navíc je to jeden z od nás nejbližších rakouských lyžařských areálů. Lyžaři je vyhledávaný pro...

Dálniční známka Rakousko 2024

Dálniční známka Rakousko 2024

Dálniční známka Rakousko 2024 Rakousko je oblíbenou destinací nabízející různé dovolenkové aktivity jak během zimního času, tak také v létě. Pokud se letos vydáte do Rakouska autem, nezapomeňte si pořídit rakouskou dálniční známku. Potřebovat ji samozřejmě budete i ve...

3 IKONICKÁ JEZERA V RAKOUSKU: PŘIJEDETE SE PODÍVAT?

3 IKONICKÁ JEZERA V RAKOUSKU: PŘIJEDETE SE PODÍVAT?

3 IKONICKÁ JEZERA V RAKOUSKU: PŘIJEDETE SE PODÍVAT?   Alpy skrývají nemálo tajemství. V parném létě ovšem možná dáte raději přednost poklidnému koupání a relaxaci u vody než byste se vlekli na vysokohorské túry. Jaká jsou jezera v Rakousku a proč byste se na ně...

3 Tipy na vánoční trhy v Solné komoře

3 Tipy na vánoční trhy v Solné komoře

3 Tipy na vánoční trhy v Solné komoře Solná komora je oblast v Rakousku, která je známá pro svou krásnou přírodu, bohatou historii a kulturní dědictví. Pokud hledáte místo, kde si můžete užít vánoční atmosféru, Solná komora vám nabízí několik možností. V tomto článku...