Tauplitz

Salzburg se právem řadí mezi nejkrásnější města v Rakousku. Jestliže se sem tedy plánujete vydat i vy, rozhodně byste neměli minout těchto 5 okouzlujících míst. Malebným historickým centrem, romantikou promenádou podél řeky a dechberoucími vrcholky Alp v pozadí to teprve začíná. Co tedy vidět v Salzburgu?

5 míst, která musíte vidět v Salzburgu

Salzburg je město, které byste alespoň jednou za život měli určitě navštívit. Kromě nádherných vánočních trhů, které se zde každoročně konají, na vás tady čeká nespočet úžasných míst. Na své si zde přijdou milovníci historie, romantiky i ruchu velkoměsta.

Attersee

Staré město Salzburgu

Ne nadarmo je staré město Salzburgu zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Historie zde na vás dýchne na každém kroku. Nádherné barokní uličky, úzké průchody a klidné vnitřní dvory dohromady tvoří jedinečnou atmosféru, kterou si určitě zamilujete i vy.

Nejznámější částí je pak Obilná ulička (Getreidegasse). Jedná se o hlavní nákupní třídu v Salzburgu, která i když hostí moderní butiky, je v ní stále zachován historický ráz díky cechovním štítům vyvěšeným na fasádách.

Booking.com

Zámek Mirabell

Zámek Mirabell a jeho přilehlé zahrady představují jedno z nejhezčích míst Salzburgu. Těšit se zde můžete na skutečnou ukázku barokního umění. V pompézním Mramorovém sálu zámku Mirabell kdysi koncertoval už malý Wolfgang i jeho otec Leopold. Dnes se zde například konají ty nejhonosnější svatby v Rakousku. Kouzelná je ale i samotná procházka zahradami. 

Pevnost Hohensalzburg

hohensalzburgPevnost Hohensalzburg tvoří naprostou dominantu Salzburgu.Tyčí se vysoko na kopci nad městem, a lze ho tak vidět už z dálky. Právě odtud navíc budete mít celé úchvatné město jako na dlani. Pokud se sem vydáte, kromě krásného výhledu na nedaleké Alpy vás zde čekánejzachovalejší hradní komplex ve střední Evropě. Nadšenci historie a architektury si zde určitě přijdou na své.

Mozarts Geburtshaus

Jen těžko bychom hledali slavnějšího rodáka Salzburgu, než je světoznámý skladatel Wolfgang Amadeus Mozart. Konkrétně se narodil v Getreidegasse v domě číslo 9, který poznáte velmi snadno, neboť je označen velkým nápisem Mozarts Geburtshaus. V současnosti zde najdete muzeum, v němž se dozvíte spoustu zajímavých informací z života tohoto geniálního skladatele.

Katedrála svatého Ruperta a Virgila

Katedrála svatého Ruperta a Virgila neboli Salcburský dóm je krásným příkladem barokní katedrály. Nachází se na uzavřeném náměstí vedle kostela sv. Petra, díky čemuž vytváří krásný historický prostor k návštěvě. Zajímavostí této katedrály je, že od svého prvního vzniku v roce 774 byla několikrát zbořena a přestavěna. Aktuálně představuje pozoruhodné architektonické dílo– průčelí má dvě zvonice a venku uprostřed náměstí Domplatz stojí Mariánský sloup. Přestože na první pohled je poměrně jednoduchá, stále působí nápadně a její interiér je vskutku velkolepý.

Visutý most Dachstein jako ten vůbec nejvyšší v celém Rakousku

Visutý most Dachstein jako ten vůbec nejvyšší v celém Rakousku

Visutý most Dachstein jako ten vůbec nejvyšší v celém RakouskuV ledovcovém středisku Dachstein najdete velkolepou atrakci – visutý most Hängebrücke – který je zároveň tím vůbec nejvyšším v celém malebném Rakousku. Most je zavěšený mezi skalami, je dlouhý 100 metrů a...

Nejlepší jezera v Rakousku: Top 10 jezer, která stojí za návštěvu

Nejlepší jezera v Rakousku: Top 10 jezer, která stojí za návštěvu

Nejlepší jezera v Rakousku: Top 10 jezer, která stojí za návštěvu Přinášíme vám přehled nejhezčích jezer v sousedním Rakousku. Vyberte si místo a vydejte se na nezapomenutelnou dovolenou. Jaká jezera v Rakousku jsou nejoblíbenější, jaká největší a která mají nejčistší...

Zažijte Hangar-7 v plné kráse

Zažijte Hangar-7 v plné kráse

Zažijte Hangar-7 v plné kráse Hangar-7 na letišti v Salcburku je unikátní budova, ve které se nachází sbírka historických letadel Flying Bulls a závodních vozů Formule 1. Hangar-7 nabízí také prostory pro umělecké výstavy s restaurací Icarus, dvěma bary, venkovním...

Jak vybrat ideální auto na rodinné cesty

Jak vybrat ideální auto na rodinné cesty

Jak vybrat ideální auto na rodinné cesty Plánujete s rodinou delší výlet nebo dokonce cestu po Evropě? Pak je nutné pečlivě vybrat to správné auto, které vám zajistí pohodlný a bezproblémový průběh cesty. Jaké vozidlo bude pro vaši rodinnou dovolenou to nejlepší?...