Tauplitz

Salzburg se právem řadí mezi nejkrásnější města v Rakousku. Jestliže se sem tedy plánujete vydat i vy, rozhodně byste neměli minout těchto 5 okouzlujících míst. Malebným historickým centrem, romantikou promenádou podél řeky a dechberoucími vrcholky Alp v pozadí to teprve začíná. Co tedy vidět v Salzburgu?

5 míst, která musíte vidět v Salzburgu

Salzburg je město, které byste alespoň jednou za život měli určitě navštívit. Kromě nádherných vánočních trhů, které se zde každoročně konají, na vás tady čeká nespočet úžasných míst. Na své si zde přijdou milovníci historie, romantiky i ruchu velkoměsta.

Attersee

Staré město Salzburgu

Ne nadarmo je staré město Salzburgu zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Historie zde na vás dýchne na každém kroku. Nádherné barokní uličky, úzké průchody a klidné vnitřní dvory dohromady tvoří jedinečnou atmosféru, kterou si určitě zamilujete i vy.

Nejznámější částí je pak Obilná ulička (Getreidegasse). Jedná se o hlavní nákupní třídu v Salzburgu, která i když hostí moderní butiky, je v ní stále zachován historický ráz díky cechovním štítům vyvěšeným na fasádách.

Booking.com

Zámek Mirabell

Zámek Mirabell a jeho přilehlé zahrady představují jedno z nejhezčích míst Salzburgu. Těšit se zde můžete na skutečnou ukázku barokního umění. V pompézním Mramorovém sálu zámku Mirabell kdysi koncertoval už malý Wolfgang i jeho otec Leopold. Dnes se zde například konají ty nejhonosnější svatby v Rakousku. Kouzelná je ale i samotná procházka zahradami. 

Pevnost Hohensalzburg

hohensalzburgPevnost Hohensalzburg tvoří naprostou dominantu Salzburgu.Tyčí se vysoko na kopci nad městem, a lze ho tak vidět už z dálky. Právě odtud navíc budete mít celé úchvatné město jako na dlani. Pokud se sem vydáte, kromě krásného výhledu na nedaleké Alpy vás zde čekánejzachovalejší hradní komplex ve střední Evropě. Nadšenci historie a architektury si zde určitě přijdou na své.

Mozarts Geburtshaus

Jen těžko bychom hledali slavnějšího rodáka Salzburgu, než je světoznámý skladatel Wolfgang Amadeus Mozart. Konkrétně se narodil v Getreidegasse v domě číslo 9, který poznáte velmi snadno, neboť je označen velkým nápisemMozarts Geburtshaus. V současnosti zde najdete muzeum, v němž se dozvíte spoustu zajímavých informací z života tohoto geniálního skladatele.

Katedrála svatého Ruperta a Virgila

Katedrála svatého Ruperta a Virgila neboli Salcburský dómje krásným příkladem barokní katedrály. Nachází se na uzavřeném náměstí vedle kostela sv. Petra, díky čemuž vytváří krásný historický prostor k návštěvě. Zajímavostí této katedrály je, že od svého prvního vzniku v roce 774 byla několikrát zbořena a přestavěna. Aktuálně představuje pozoruhodné architektonické dílo– průčelí má dvě zvonice a venku uprostřed náměstí Domplatz stojí Mariánský sloup. Přestože na první pohled je poměrně jednoduchá, stále působí nápadně a její interiér je vskutku velkolepý.

7 tipů na výlety v okolí Wolfgangsee

7 tipů na výlety v okolí Wolfgangsee

7 tipů na výlety v okolí Wolfgangsee   Wolfgangsee v rakouském Salcbursku je jezero s křišťálově čistou vodou obklopené vysokými horami a lesy. Jedná se o oblíbený turistický cíl, a kromě krás samotného jezera se v jeho blízkém okolí nachází celá řada míst...

7 tipů na výlety v okolí Hallstätter See

7 tipů na výlety v okolí Hallstätter See

7 tipů na výlety v okolí Hallstätter See Halštatské jezero (německy Hallstätter See) naleznete v Horním Rakousku v oblasti Solné komory pod masivem zvaným Dachstein. Jedná se o ideální oblast pro aktivní dovolenou plnou pěší, cyklo či vysokohorské turistiky v...

Rakouské městečko Gmunden je oblíbeným cílem turistů

Rakouské městečko Gmunden je oblíbeným cílem turistů

Rakouské městečko Gmunden je oblíbeným cílem turistů Městečko Gmunden se nachází v rakouské spolkové zemi Horní Rakousy, poblíž jezera Traunsee. Je to městečko s bohatou historií a kulturou, které obklopuje krásná alpská příroda. Historické centrum městečka Gmunden je...

Městečko Ebensee je rakouským rájem pro turisty

Městečko Ebensee je rakouským rájem pro turisty

Městečko Ebensee je rakouským rájem pro turisty Městečko Ebensee se nachází v rakouské spolkové zemi Horní Rakousy. Leží v údolí Traunsee-Almtal, poblíž jezer Traunsee a Offensee. Ebensee je obklopené dechberoucí alpskou přírodou, proto je také velmi oblíbeným cílem...

Jezerní zámek ORT Rakousko

Jezerní zámek ORT Rakousko

Jezerní zámek ORT Rakousko   Jezerní zámek Ort se nachází na ostrově rozkládajícím se v Travenském jezeře, u obce Gmunden, v Solné komoře, v rakouské spolkové zemi Horní Rakousko, v severní části Rakouska. Zámek vytváří dominantu obce. Byl vystavěný na původních...