Tauplitz

Salzburg se právem řadí mezi nejkrásnější města v Rakousku. Jestliže se sem tedy plánujete vydat i vy, rozhodně byste neměli minout těchto 5 okouzlujících míst. Malebným historickým centrem, romantikou promenádou podél řeky a dechberoucími vrcholky Alp v pozadí to teprve začíná. Co tedy vidět v Salzburgu?

5 míst, která musíte vidět v Salzburgu

Salzburg je město, které byste alespoň jednou za život měli určitě navštívit. Kromě nádherných vánočních trhů, které se zde každoročně konají, na vás tady čeká nespočet úžasných míst. Na své si zde přijdou milovníci historie, romantiky i ruchu velkoměsta.

Attersee

Staré město Salzburgu

Ne nadarmo je staré město Salzburgu zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Historie zde na vás dýchne na každém kroku. Nádherné barokní uličky, úzké průchody a klidné vnitřní dvory dohromady tvoří jedinečnou atmosféru, kterou si určitě zamilujete i vy.

Nejznámější částí je pak Obilná ulička (Getreidegasse). Jedná se o hlavní nákupní třídu v Salzburgu, která i když hostí moderní butiky, je v ní stále zachován historický ráz díky cechovním štítům vyvěšeným na fasádách.

Booking.com

Zámek Mirabell

Zámek Mirabell a jeho přilehlé zahrady představují jedno z nejhezčích míst Salzburgu. Těšit se zde můžete na skutečnou ukázku barokního umění. V pompézním Mramorovém sálu zámku Mirabell kdysi koncertoval už malý Wolfgang i jeho otec Leopold. Dnes se zde například konají ty nejhonosnější svatby v Rakousku. Kouzelná je ale i samotná procházka zahradami. 

Pevnost Hohensalzburg

hohensalzburgPevnost Hohensalzburg tvoří naprostou dominantu Salzburgu.Tyčí se vysoko na kopci nad městem, a lze ho tak vidět už z dálky. Právě odtud navíc budete mít celé úchvatné město jako na dlani. Pokud se sem vydáte, kromě krásného výhledu na nedaleké Alpy vás zde čekánejzachovalejší hradní komplex ve střední Evropě. Nadšenci historie a architektury si zde určitě přijdou na své.

Mozarts Geburtshaus

Jen těžko bychom hledali slavnějšího rodáka Salzburgu, než je světoznámý skladatel Wolfgang Amadeus Mozart. Konkrétně se narodil v Getreidegasse v domě číslo 9, který poznáte velmi snadno, neboť je označen velkým nápisemMozarts Geburtshaus. V současnosti zde najdete muzeum, v němž se dozvíte spoustu zajímavých informací z života tohoto geniálního skladatele.

Katedrála svatého Ruperta a Virgila

Katedrála svatého Ruperta a Virgila neboli Salcburský dómje krásným příkladem barokní katedrály. Nachází se na uzavřeném náměstí vedle kostela sv. Petra, díky čemuž vytváří krásný historický prostor k návštěvě. Zajímavostí této katedrály je, že od svého prvního vzniku v roce 774 byla několikrát zbořena a přestavěna. Aktuálně představuje pozoruhodné architektonické dílo– průčelí má dvě zvonice a venku uprostřed náměstí Domplatz stojí Mariánský sloup. Přestože na první pohled je poměrně jednoduchá, stále působí nápadně a její interiér je vskutku velkolepý.

Rady a tipy, jak připravit psa na dálkovou turistiku

Rady a tipy, jak připravit psa na dálkovou turistiku

Jak připravit psa na dálkovou turistikuPsi jsou nejlepší parťáci pro dobrodružství. A záleží jen na vás, jak svého psího kamaráda dostanete do formy a jak ho připravíte na dálkovou turistiku. My vám přinášíme tipy, jak naučit vašeho psího dobrodruha...

7 tipů na výlety v okolí Traunsee

7 tipů na výlety v okolí Traunsee

7 tipů na výlety v okolí Traunsee Rakouská jezera se řadí mezi ta vůbec nejkrásnější na světě. A jedním takovým jezerem, které minimálně v Rakousku patří k těm nejhezčím, je i Traunsee. Tedy jezero ležící jen něco málo přes hodinu autem od jihočeských hranic. Víte,...

Dálniční známka Rakousko 2023

Dálniční známka Rakousko 2023

Dálniční známka Rakousko 2023 Plánujete cestu do Rakouska nebo budete přes Rakousko projíždět? Pokud ano a nechcete se vláčet po silnicích druhé třídy, tak je nejlepší a nejrychlejší cestou dálnice. Jak už to bývá, po dálnicích se nemůžete prohánět bez dálniční...

Lyžařské středisko Tauplitz: Dechberoucí lyžování ve Štýrska

Lyžařské středisko Tauplitz: Dechberoucí lyžování ve Štýrska

Lyžařské středisko Tauplitz: Dechberoucí lyžování ve ŠtýrskaTauplitz je menší a poněkud atypické lyžařské středisko, které se rozkládá na náhorní plošině. Milovníkům zimních radovánek se tak zde naskytnou nejen slušné sněhové podmínky, ale i neopakovatelné výhledy po...

Ovčí hora – Schafberg

Ovčí hora – Schafberg

Ovčí hora – Schafberg Hora Schafberg se vypíná nad jezerem Wolfgangsee, které se nachází nedaleko Salcburku. Tento ne příliš vysoký kopec nabízí nádherný výhled do okolní krajiny. Na jeho vrchol vede unikátní starobylá železnice zubačka. Jedná se o nejvíce strmou...