Tauplitz

Salzburg se právem řadí mezi nejkrásnější města v Rakousku. Jestliže se sem tedy plánujete vydat i vy, rozhodně byste neměli minout těchto 5 okouzlujících míst. Malebným historickým centrem, romantikou promenádou podél řeky a dechberoucími vrcholky Alp v pozadí to teprve začíná. Co tedy vidět v Salzburgu?

5 míst, která musíte vidět v Salzburgu

Salzburg je město, které byste alespoň jednou za život měli určitě navštívit. Kromě nádherných vánočních trhů, které se zde každoročně konají, na vás tady čeká nespočet úžasných míst. Na své si zde přijdou milovníci historie, romantiky i ruchu velkoměsta.

Attersee

Staré město Salzburgu

Ne nadarmo je staré město Salzburgu zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Historie zde na vás dýchne na každém kroku. Nádherné barokní uličky, úzké průchody a klidné vnitřní dvory dohromady tvoří jedinečnou atmosféru, kterou si určitě zamilujete i vy.

Nejznámější částí je pak Obilná ulička (Getreidegasse). Jedná se o hlavní nákupní třídu v Salzburgu, která i když hostí moderní butiky, je v ní stále zachován historický ráz díky cechovním štítům vyvěšeným na fasádách.

Zámek Mirabell

Zámek Mirabell a jeho přilehlé zahrady představují jedno z nejhezčích míst Salzburgu. Těšit se zde můžete na skutečnou ukázku barokního umění. V pompézním Mramorovém sálu zámku Mirabell kdysi koncertoval už malý Wolfgang i jeho otec Leopold. Dnes se zde například konají ty nejhonosnější svatby v Rakousku. Kouzelná je ale i samotná procházka zahradami. 

Pevnost Hohensalzburg

Pevnost Hohensalzburg tvoří naprostou dominantu Salzburgu.Tyčí se vysoko na kopci nad městem, a lze ho tak vidět už z dálky. Právě odtud navíc budete mít celé úchvatné město jako na dlani. Pokud se sem vydáte, kromě krásného výhledu na nedaleké Alpy vás zde čekánejzachovalejší hradní komplex ve střední Evropě. Nadšenci historie a architektury si zde určitě přijdou na své.

Mozarts Geburtshaus

Jen těžko bychom hledali slavnějšího rodáka Salzburgu, než je světoznámý skladatel Wolfgang Amadeus Mozart. Konkrétně se narodil v Getreidegasse v domě číslo 9, který poznáte velmi snadno, neboť je označen velkým nápisemMozarts Geburtshaus. V současnosti zde najdete muzeum, v němž se dozvíte spoustu zajímavých informací z života tohoto geniálního skladatele.

Katedrála svatého Ruperta a Virgila

Katedrála svatého Ruperta a Virgila neboli Salcburský dómje krásným příkladem barokní katedrály. Nachází se na uzavřeném náměstí vedle kostela sv. Petra, díky čemuž vytváří krásný historický prostor k návštěvě. Zajímavostí této katedrály je, že od svého prvního vzniku v roce 774 byla několikrát zbořena a přestavěna. Aktuálně představuje pozoruhodné architektonické dílo– průčelí má dvě zvonice a venku uprostřed náměstí Domplatz stojí Mariánský sloup. Přestože na první pohled je poměrně jednoduchá, stále působí nápadně a její interiér je vskutku velkolepý.

Booking.com
Lyžařské středisko Tauplitz: Dechberoucí lyžování ve Štýrska

Lyžařské středisko Tauplitz: Dechberoucí lyžování ve Štýrska

Lyžařské středisko Tauplitz: Dechberoucí lyžování ve ŠtýrskaTauplitz je menší a poněkud atypické lyžařské středisko, které se rozkládá na náhorní plošině. Milovníkům zimních radovánek se tak zde naskytnou nejen slušné sněhové podmínky, ale i neopakovatelné výhledy po...

Ovčí hora – Schafberg

Ovčí hora – Schafberg

Ovčí hora – Schafberg Hora Schafberg se vypíná nad jezerem Wolfgangsee, které se nachází nedaleko Salcburku. Tento ne příliš vysoký kopec nabízí nádherný výhled do okolní krajiny. Na jeho vrchol vede unikátní starobylá železnice zubačka. Jedná se o nejvíce strmou...

Vyhlídka 5 prstů

Vyhlídka 5 prstů

Vyhlídka 5 prstů Také je známá pod pojmem 5 Fingers. Jedná se o nádherné místo, které se nachází nedaleko rakouského Hallstattu. Tato vyhlídka patří mezi nejvíce vyhledávané. Pokud se na ni vypravíte, naskytne se vám nezapomenutelný výhled nejen na Hallstatt, ale i na...

Vodopád Nixenfall

Vodopád Nixenfall

Vodopád NixenfallNachází se nedaleko Salzburgu, v blízkosti Attersee – jezera ledovcového původu. Jeho výška je asi 80 metrů a cesta k vodopádu Nixenfall není nijak náročná. Je to ideální výlet i pro rodiny s dětmi.Výchozím bodem je parkoviště, které se nachází ve...

5 tipů na výlety v okolí jezera Attersee

5 tipů na výlety v okolí jezera Attersee

5 tipů na výlety v okolí jezera Attersee Vydali jste se na dovolenou k dechberoucímu jezeru Attersee, které se pyšní nejen ideálními podmínkami pro všechny milovníky vodních sportů, pěší turistiky i cykloturistiky, ale také vysokými alpskými masivy všude kolem? Tak...