hangár 7

Zažijte Hangar-7 v plné kráse

Hangar-7 na letišti v Salcburku je unikátní budova, ve které se nachází sbírka historických letadel Flying Bulls a závodních vozů Formule 1. Hangar-7 nabízí také prostory pro umělecké výstavy s restaurací Icarus, dvěma bary, venkovním salonkem a kavárnou. Je tak nejen místem konání akcí, ale i místem setkávání milovníků umění.

Hangar-7 byl otevřen na letišti v Salzburgu v létě 2003, a od té doby je domovem Flying Bulls věnující se schopnosti nacházet vzácná historická letadla, která s nasazením renovují, aby mohla znovu létat. Všechna letadla Flying Bulls, bez ohledu na věk, jsou stále letuschopná.

Hangar-7: Jedinečná architektura 

Díky své mimořádné architektuře se stal Hangar-7 výraznou dominantou města Salzburg. Během navrhování Hangaru-7 byl učiněn pokus filtrovat svět letectví do architektury a vytvořit tak jedinečné prostředí. 

Při pohledu na budovu zvenčí se vám může vybavit metafora křídla, které vyzařuje neuvěřitelnou dynamiku a absenci gravitace, a to navzdory 1200 tunám oceli a 380 tunám speciálního skla, které bylo použito na její konstrukci.

V Hangaru-7 není umění prezentováno vtíravě, ale spíše je decentně a stylově zakomponován do okolí. Už jen to samo o sobě zaručuje jedinečnou atmosféru uvnitř impozantní skleněné kopule, neboť vystavené kusy tak lze vidět pokaždé v jiném světle v závislosti na počasí nebo poloze slunce.

Hangar-7 je místem, kde si umělci a milovníci umění mohou vyměňovat nápady a vzájemně se inspirovat. Zdejší výstavní prostor ožívá touto výměnou, která podněcuje kontrast mezi různými tématy výstavy – technologií ve všech jejích podobách na jedné straně a stejně rozmanitým uměním na straně druhé.

Otevírací doba Hangar-7 Aircraft Museum

  • pondělí až sobota: 9:00 až 22:00
  • neděle: 9:00 až 20:00 
  • vstup zdarma

Image by Martin Herfurt from Pixabay
Hledáte ubytování  v této lokalitě? Nejlepší nabídky najdete pod tímto tlačítkem >>
Visutý most Dachstein jako ten vůbec nejvyšší v celém Rakousku

Visutý most Dachstein jako ten vůbec nejvyšší v celém Rakousku

Visutý most Dachstein jako ten vůbec nejvyšší v celém RakouskuV ledovcovém středisku Dachstein najdete velkolepou atrakci – visutý most Hängebrücke – který je zároveň tím vůbec nejvyšším v celém malebném Rakousku. Most je zavěšený mezi skalami, je dlouhý 100 metrů a...

Nejlepší jezera v Rakousku: Top 10 jezer, která stojí za návštěvu

Nejlepší jezera v Rakousku: Top 10 jezer, která stojí za návštěvu

Nejlepší jezera v Rakousku: Top 10 jezer, která stojí za návštěvu Přinášíme vám přehled nejhezčích jezer v sousedním Rakousku. Vyberte si místo a vydejte se na nezapomenutelnou dovolenou. Jaká jezera v Rakousku jsou nejoblíbenější, jaká největší a která mají nejčistší...

Jak vybrat ideální auto na rodinné cesty

Jak vybrat ideální auto na rodinné cesty

Jak vybrat ideální auto na rodinné cesty Plánujete s rodinou delší výlet nebo dokonce cestu po Evropě? Pak je nutné pečlivě vybrat to správné auto, které vám zajistí pohodlný a bezproblémový průběh cesty. Jaké vozidlo bude pro vaši rodinnou dovolenou to nejlepší?...

Katedrála svatého Ruperta a Virgila

Katedrála svatého Ruperta a Virgila

Katedrála svatého Ruperta a Virgila: Srdce Salzburgu Salcburský chrám, katedrála sv. Ruperta a Virgilia, je největší a nejvýznamnější církevní stavbou ve městě Salzburg. Monumentální dóm je se svou mohutnou kupolí a dvěma věžemi ze všech salcburských kostelů...