Jezera Salzburska: Skryté poklady, kterévás okouzlí

Okolí Salzburgu je svými křišťálově čistými jezery obklopenými malebnou přírodou proslulé. Pojďme si společně představit těch 8 vůbec největších salzburských jezer – Fuschlsee, Grabensee, Hintersee, Mattsee, Obertrumer See, Wallersee, Zeller See a Wolfgangsee. Nejenže se ve všech zmíněných můžete oddávat koupání, vodáctví, surfování, veslování, paddleboardu či jiným sportům, každé z nich je navíc jedinečné a obklopuje ho kouzelné prostředí.

 

salzburská jezera

Hintersee

Hledáte-li ideální obraz romantického horského jezera, najde jej v Hintersee v Ramsau. Jezero Hintersee v bavorské vesničce Ramsau mezi strmými vrcholy zasazené do kouzelného lesa nabízí vše, po čem vaše srdce touží – křišťálově čistou a smaragdově zelenou vodu, tajemné lesy, divoce zřícené skály porostlé hustým mechem a stromy.

Jezero je obzvlášť romantické v časných ranních hodinách, kdy je nad vodou ještě lehká přízemní mlha a v Hintersee se zrcadlí Hochkalter, druhá nejvyšší hora národního parku Berchtesgaden.

hintersee<br />
Image by Joe from Pixabay

Fuschlsee

Jezero Fuschlsee se nachází v Salzkammergutu v rakouské oblasti Salzburg. Je jedním z nejkrásnějších a nejoblíbenějších turistických cílů v této oblasti, a to hlavně pro svou průzračnou vodu. Historie jezera Fuschlsee sahá až do středověku, kdy zde byly postaveny vůbec první rybářské a lovecké chaty.

Rozkládá se na ploše 2,9 km² a láká turisty k nejrůznějším aktivitám. Na samotném břehu jezera naleznete idylické vesničky a malá městečka poskytující skvělé ubytování a delikátní restaurace s tradičním rakouským jídlem.

  fuschlsee

  Hledáte ubytování  v této oblasti? Nejlepší nabídky najdete pod tímto tlačítkem >>

  Wallersee

  Wallersee je vůbec tím největším z jezer Salcburského podhůří Alp. Nachází se v rakouské spolkové zemi Salcbursko, severovýchodně od města Salzburg.

  Jezero Wallersee leží v nadmořské výšce 505 m, má plochu 6,1 km² a jeho maximální hloubka činí 23,3 m. Na jeho březích leží obce Henndorf, Neumarkt a Seekirchen. Nejběžněji se využívá ke koupání, neboť kolem jezera se nachází hned několik koupališť. Navíc okolo něj vede přibližně 20 km dlouhá turistická trasa. 

  Jezero Wallersee je oblíbené u příznivců plavání, odpočinku, cyklistiky i vodních sportů jako windsurfingu, kitesurfingu a plachtění.

  Mattsee

  Jezero Mattsee je jedním ze tří jezer Trumer Seen, která spadá do Salcburské oblasti jezer. Naleznete ho v rakouské spolkové zemi Salcbursko, konkrétně v oblasti Flachgau. S plochou 3,58 km² leží v nadmořské výšce 503 metrů. 

  Na břehu jezera Mattsee leží stejnojmenná obec a dále jsou v blízkosti jezera obce Lochen am See a Obertrum am See. V obci Mattsee a v Gebertshamu na severním břehu jsou pro turisty připraveny pláže s koupališti. Ačkoliv je surfování a plachtění na Mattsee možné, motorové čluny jsou kvůli ochraně přírody na všech třech jezerech Trumer Seen zakázány. Je však možné si zde pronajmout elektrický člun.

  Obertrumer See

  Obertrumer See je největší ze tří jezer Trumer Seen (Grabensee, Mattsee a Obertrumer See). Nachází se v rakouské spolkové zemi Salcbursko, v oblasti Flachgau a v nadmořské výšce 503 m se pyšní plochu 4,88 km². Je to jezero využívané ke koupání s vynikající kvalitou vody. Na břehu jezera leží obce Mattsee a Seeham. Mezi jezery Mattsee a Obertrumer See se pravidelně plaví malá výletní loď.

  Grabensee

  Jezero Grabensee je posledním ze tří jezer Trumer Seen. Vydat se za ním můžete do rakouské spolkové země Salcbursko, a to na hranici s Horním Rakouskem. Je jediným odtokem jezer Trumer Seen a má plochu 1,3 km². Jezero je velmi teplé, v létě se střední teplota vody pohybuje mezi 20 a 22 °C. V horkých obdobích dosahuje až 28° C! Mimo jiné tomu pomáhá také hloubka jezera, která dosahuje maximálně 14 metrů. 

  Nedaleko jezera jsou obce Perwang am Grabensee, Berndorf bei Salzburg a Mattsee. V obci Perwang se pak nachází přírodní pláž, což je jediný veřejný přístup k jezeru. K tomuto koupališti náleží také autokemp a místa pro stany. V okolí se můžete těšit na turistické trasy.

  zell am see

  Zeller see

  Jezero Zeller See v rakouské oblasti Salcbursko hned u města Zell am See je největším jezerem v této oblasti, které se rozprostírá na ploše více jak 5 km². Dosahuje maximální hloubky až 68 metrů. Jezero bylo vytvořeno během poslední doby ledové a díky své krystalicky čisté vodě a malebné okolní přírodě se stalo oblíbeným cílem turistů z celého světa. Zatímco v době středověku bylo tedy důležitým zdrojem vody pro obyvatele okolních obcí, postupem času se proměnilo v turistické lákadlo. Vydat se za ním určitě zkuste i vy. Stojí to rozhodně za to!

  Wolfgangsee

  Proslulé jezero Wolfgangsee je považováno za jedno z vůbec nejhezčích rakouských jezer. V rámci Solné komory je nejznámější a díky své poloze pouhých 15 minut autem od lázeňského města Bad Ischl je tu mimo jiné cítit i lázeňská atmosféra. 

  Jezero Wolfgangsee je poloostrovem rozděleno na dvě části spojující zhruba 200 metrů široký průliv. Jedná se o místo doslova jako stvořené na koupání i vodní sporty, neboť v létě se zdejší čistá voda dokáže vyhřát až na 24 °C. 

  Okolí Wolfgangsee, jako je tomu i u jiných rakouských jezer nejen v blízkosti Salcburku, doslova vybízí k pěší turistice a cyklistice. Těšit se tu můžete na hluboké lesy, dechberoucí vrcholky poskytující fascinující výhledy a rozkvetlé louky. Kromě samotného jezera Wolfgangsee vám má mnohé co nabídnout i příroda kolem. Ne nadarmo je totiž jezero Wolfgangsee považováno za to s nejkrásnějším horským prostředím ze všech jezer Solné komory.

  Jak vybrat ideální auto na rodinné cesty

  Jak vybrat ideální auto na rodinné cesty

  Jak vybrat ideální auto na rodinné cesty Plánujete s rodinou delší výlet nebo dokonce cestu po Evropě? Pak je nutné pečlivě vybrat to správné auto, které vám zajistí pohodlný a bezproblémový průběh cesty. Jaké vozidlo bude pro vaši rodinnou dovolenou to nejlepší?...

  Katedrála svatého Ruperta a Virgila

  Katedrála svatého Ruperta a Virgila

  Katedrála svatého Ruperta a Virgila: Srdce Salzburgu Salcburský chrám, katedrála sv. Ruperta a Virgilia, je největší a nejvýznamnější církevní stavbou ve městě Salzburg. Monumentální dóm je se svou mohutnou kupolí a dvěma věžemi ze všech salcburských kostelů...

  Pevnost Hohensalzburg: Strážce Salcburku po staletí

  Pevnost Hohensalzburg: Strážce Salcburku po staletí

  Pevnost Hohensalzburg platí za jeden z největších a nejlépe zachovalých hradních komplexů ve střední Evropě. Naleznete ho na vrcholu Festungsbergu v rakouském Salzburgu. Pyšní se více než tisíc let dlouhou historií, úchvatnými výhledy na celé město i jedinečnými...

  Mozarts Geburtshaus – Salzburg

  Mozarts Geburtshaus – Salzburg

  Mozarts Geburtshaus – Salzburg Jestli lze nějaké muzeum označit za nejnavštěvovanější v celém Rakousku, pak je to jednoznačně Mozartův rodný dům. Naleznete ho v srdci historického centra Salzburgu, kde představuje zlatý hřeb návštěvy tohoto krásného barokního města, a...