wolfgangsee
Attersee

Co vidět v okolí jezera Wolfgangsee?

Wolfgangsee leží v oblasti Solné komory nedaleko Salcburku a ročně sem míří davy turistů. Užít si zde můžete plavání v tyrkysově čisté vodě, řadu vodních sportů, plavbu na lodi, pěší i cyklo výlety po mnoha turistických stezkách a ochuzeni rozhodně nebudete ani o tradiční salcburskou kuchyni.
Kromě samotného jezera Wolfgangsee vám má mnohé co nabídnout i jeho okolí. Ne nadarmo je totiž jezero Wolfgangsee považováno za to s nejkrásnějším horským prostředím ze všech jezer Solné komory. Jde o ideální místo pro dovolenou s dětmi i v páru a abyste si zdejší atmosféru mohli vychutnat skutečně naplno, přinášíme vám tipy na okolní výlety. Kromě lokací, jako je ikonické alpské město Hallstatt, oblíbené středisko Krippenstein nebo samotný Salcburk, které znají zřejmě všichni, můžete v blízkosti Wolfgangsee navštívit těchto 7 obdivuhodných míst

wolfgangsee

Vrchol Zwölferhorn

Chcete si Wolfgangsee užít skutečně naplno? Vydejte se na oblíbený vrchol Zwölferhorn, odkud se vám na jezero naskytne ten vůbec nejúchvatnější výhled. Za jasného počasí se vám dokonce může poštěstit dohlédnout až na Dachstein. Jestliže tedy hledáte oblast, kde strávíte celý den, Zwölferhorn je naprosto ideální! Najdete zde turistické i cyklistické trasy a občerstvit se lze v některé z horských chat. Mnohdy je Zwölferhorn vyhledávaným místem pro paragliding. 
Nemáte čas nebo se vám nechce jít na vrchol pěšky? Využijte možnost lanovky z městečka Sankt Gilgen. Od lanovky je to pak již kousek na nejvyšší bod Zwölferhorn, kde naleznete vyhlídku s křížem. V okolí je navíc pár dalších, snadno dostupných vyhlídek. Veškeré informace o aktuálních cenách a otevírací době lanovky si přečtěte na oficiálních stránkách.

Hledáte ubytování  v této oblasti? Nejlepší nabídky najdete pod tímto tlačítkem >>

Zubačka na Schafberg

Vydat se k jezeru Wolfgangsee a nezažít jízdu zubačkou na Schafberg, to by byl doslova hřích. Jde o jednu z nejlepších aktivit, kterou tu můžete podniknout. Dolní stanice Schafbergbahn leží v Sankt Wolfgang a samotná jízda nahoru, během které překonáte převýšení téměř 1200 výškových metrů, trvá přibližně 35 minut. 

Jelikož se jedná o hojně vyhledávané místo, doporučujeme si v sezoně objednat lístky předem a přijít hned na otevírací dobu. Budete si tak moci tuto jízdu na nejstrmější ozubnicové železnici v Rakousku vychutnat bez zbytečných davů. V průběhu cesty vás čekají skvělé výhledy a opravdu nevšední atmosféra, neboť zubačka je v Alpách již poměrně výjimkou. Vydáte-li se k zubačce autem, využijte parkoviště poblíž dolní stanice zubačky. V okolí jich je hned několik, a to vůbec nejblíž je P7. 

Kromě jízdy vás bezpochyby mile překvapí i samotný vrchol Schafberg. Ten je výrazný a doslova trčí do široké krajiny. Z jedné jeho strany se vám z něj nabídne výhled na Wolfgangsee a z druhé na jezera Attersee a Mondsee.

Stezka okolo jezera Wolfgangsee 

Cyklističtí nadšenci, pozor! Okolí jezera Wolfgangsee je pro cyklovýlety jako stvořené. Kolem Wolfgangsee vede stezka měřící kolem 29 km a hravě ji zvládnete za jediný den. Cestu bez obav zdolají i děti, neboť není nikterak náročná. Pouze v určitých úsecích je třeba počítat s lehkým převýšením.

Za vůbec nejzajímavější část výletu kolem jezera se považuje trasa vedoucí od městečka Sankt Gilgen přes Fürberg až k Falkensteinské zdi. Během cesty se můžete posílit v některém z místních občerstvení, odpočinout si na lavičkách nebo obdivovat menší kostelík u Falkensteinské zdi. Cesta do Sankt Wolfgang vám zabere cca 3 hodiny. Zde následně stačí nasednout na výletní loď a plout zpět do Sankt Gilgen. Jedná se o ideální jednodenní výlet, během kterého budete moct naplno poznávat krásy jezera Wolfgangsee. 

Vyhlídková plavba po jezeře

Když byla řeč o lodi, dalším naším tipem je vyhlídková plavba po jezeře Wolfgangsee, kterou lze absolvovat i bez předchozího výletu na kole. Lodě plují mezi třemi hlavními městy – Sankt Gilgen / Sankt Wolfgang / Strobl a celá tato plavba trvá okolo 1 h 15 minut. 

Společnost Wolfgangsee Schifffahrt, která zážitkové plavby po jezeře Wolfgangsee provozuje, má dlouhou historii sahající až do roku 1873. V nabídce má společnost hned šest lodí – historické parníky i moderní ekologické lodě. 

Trojice kouzelných měst: Sankt Gilgen, Sankt Wolfgang a Strobl

Pojďme se z hladiny jezera a vrcholů hor na chvíli přesunout do líbivých měst, kterých je v okolí Wolfgangsee plno. Konkrétně stojí za návštěvu již výše zmiňovaná městečka Sankt Gilgen, Sankt Wolfgang a Strobl lemující břehy křišťálově čistého jezera. Každé z nich je zcela jedinečné a má příchozím turistům co nabídnout. 

Zatímco v Sankt Wolfgang můžete například obdivovat poutní kostel svatého Wolfganga, jenž je známý pro svůj nádherný oltář vyřezávaný Michaelem Pacherem, Strobl vás uchvátí kouzelnou promenádou s parkem, klidným prostředím a přírodní rezervací. Město Sankt Gilgen, které je rodištěm Mozartovy matky, je pak považováno za jedno z nejvíce turistických míst na břehu Wolfgangsee v oblasti Horního Rakouska a měl by ho každý turistka navštívit. 

Booking.com

Postalm: Největší souvislá alpská pastvina v Rakousku

Po tipu na cyklovýlet kolem jezera vám přinášíme něco pro ty, kteří dávají přednost pěší turistice. Konkrétně se jedná o Postalm, tedy největší souvislou alpskou pastvinu v Rakousku, a dokonce druhou největší náhorní plošinu v Evropě. Jde o místo doslova protkané turistickými stezkami, které se během zimy promění na lyžařské středisko.

Postalm nabízí čtyři základní okružní trasy, R1 až R4, kdy za tu vůbec nejhezčí je považována červeně značená R1. V průběhu toulek narazíte na rozeseté alpské pastviny, kde se můžete občerstvit, napít a zakoupit lokální produkty. K dispozici jsou tu dvě parkoviště. Chcete-li jít kratší trasu R3 vedoucí ke kapli Postalm, zvolte parkoviště P3. Naopak parkoviště s označením P1 je výchozí pozicí pro všechny ostatní trasy dlouhé cca 2,5 až 3,5 hodiny. 

Lázeňské město Bad Ischl

Jak jinak lépe zakončit dovolenou než pobytem v lázních, kde si odpočine vaše tělo i mysl? Naším posledním tipem je proto lázeňské městečko Bad Ischl, které je vzdáleno přibližně 15 minut jízdy autem od Wolfgangsee. Bad Ischl představuje lázeňské místo s tradicí a citem pro ducha doby. Je proslulé svými vazbami na rakouskou královskou rodinu a dodnes se řadí mezi nejvyhledávanější lokality Solné komory. Věnovat se zde můžete odpočinku, sportu, kulturním prožitkům i ochutnávání místních delikates. Jakmile sem přijedete, pohltí vás klid, vůně prakticky nedotčené přírody, šířka pohledu z hor dolů, stíny stromů a malebné uličky. Na své si tu přijdou nadšenci sportu ve všech podobách, milovníci pohody a zkrátka všichni, kteří touží si užít trochu pravé alpské atmosféry v oblíbeném srdci regionu Salzkammergut. 

Vánoční trhy Wolfgangsee 2023

Vánoční trhy Wolfgangsee 2023

Vánoční trhy Wolfgangsee 2023 Rádi byste letos zažili opravdu jedinečnou vánoční romantiku? Vydejte se na adventní trhy u jezera Wolfgangsee v Rakousku. Ty se stejně jako každý rok konají hned na třech místech a těšit se zde můžete na opravdu pestrý program. Navštivte...

Vánoční trhy Salzburg 2023

Vánoční trhy Salzburg 2023

Vánoční trhy Salzburg 2023 Máte rádi vánoční trhy a s nimi spojenou jedinečnou vánoční atmosféru? Pak si nenechte ujít jedny z nejkrásnějších a nejstarších trhů v Evropě na Dom a Residenzplatz v Salzburgu. Jejich poloha v srdci samotného Starého Města, které je...

Lyžařské středisko Tauplitz: Dechberoucí lyžování ve Štýrska

Lyžařské středisko Tauplitz: Dechberoucí lyžování ve Štýrska

Lyžařské středisko Tauplitz: Dechberoucí lyžování ve ŠtýrskaTauplitz je menší a poněkud atypické lyžařské středisko, které se rozkládá na náhorní plošině. Milovníkům zimních radovánek se tak zde naskytnou nejen slušné sněhové podmínky, ale i neopakovatelné výhledy po...

Vánoční trhy Hallstatt 2023

Vánoční trhy Hallstatt 2023

Vánoční trhy Hallstatt 2023 Vánoční trhy v městečku Hallstatt se sice neřadí mezi ty největší, rozhodně ale mají co nabídnout. Jedná se o každoroční vyvrcholení adventu, kde na vlastní kůži můžete zažít regionální adventní tradice s romantickým nádechem i nefalšované...

Stezka pro cyklisty okolo jezera Wolfgangsee

Stezka pro cyklisty okolo jezera Wolfgangsee

Stezka pro cyklisty okolo jezera Wolfgangsee Jezero Wolfgangsee patří mezi nejkrásnější horská jezera nacházející se v oblasti Salzburska. Celá oblast nese název Solná komora. Wolfgangsee představuje ráj pro cyklisty Jezero se rozprostírá v samém srdci Salzburských...