Kaskády Gimbach

Nalezneme je nedaleko Attersee a obce Weißenbach, v Horním Rakousku, v rekreační oblasti Solná komora. Toto místo je vyhledávané především milovníky turistiky a vodních radovánek.

Attersee  

Toto ledovcové skalní jezero patří v Rakousku mezi největší. Díky čisté vodě v něm žije velké množství ryb, takže do těchto míst míří i vyznavači rybaření. Kromě vodních sportů (potápění, jízda na kanoi či kajaku) a rybaření se také nabízí možnosti potápění na dno jezera. Cílem jsou zatopené prehistorické domy postavené na kůlech. Oblíbené jsou i turistické výlety a túry skrze kaskády Gimbach.

Okolí jezera nabízí velké množství dokonale značených turistických i cyklistických tras a stezek. Vhodným výchozím bodem je menší obec Weißenbach, která se rozprostírá na jižním břehu jezera. Vedou od ní trasy do pohoří Höllengebirge, které se tyčí přímo nad jezerem. Dominantu severní části Solné komory pak tvoří vrchol Schafberg.

Gimbach

Tento vodní tok se nachází v jižní části Höllengebirge. Průběh toku je velmi různorodý. Střídají se zde klidné vody s meandry a velmi působivé jsou jeho kaskády. Ty naleznete asi 5 kilometrů od obce  Weißenbach. Vydat se za nimi musíte směrem na Bad Ischl. Ke kaskádám vede pěší turistická stezka. Na vodním toku můžete vyzkoušet i šnorchlování v křišťálově čisté vodě. Doprovod vám budou dělat různé druhy ryb.

Gimbach je zvláštní tím, že jeho vody mění barvu a to v závislosti na počasí. Během období sucha získá zelený nádech, po deštivém počasí jsou jeho vody zkalené. Kaskády Gimbach nabízejí pestrobarevnou okolní přírodu, která přímo vybízí k odpočinku a relaxaci.

  • Dostupnost

Pokud se do těchto míst vydáte vlastním automobilem, můžete volit hned několik tras. Jednou z nich je trasa vedoucí z Vídně. Další možností je výjezd ze Salzburku, ze severu pak sjezd z dálnice na Ried, z jihu přes Bad Ischl. Všechny cesty směřují na Weißenbachtal.

Img. >> https://www.atterwiki.at/index.php?title=Datei:Gimbach.jpg