mirabell

Katedrála svatého Ruperta a Virgila: Srdce Salzburgu

  Salcburský chrám, katedrála sv. Ruperta a Virgilia, je největší a nejvýznamnější církevní stavbou ve městě Salzburg. Monumentální dóm je se svou mohutnou kupolí a dvěma věžemi ze všech salcburských kostelů nejvýznamnější sakrální stavbou. Tvoří mimořádně působivou dominantu města, která stojí za návštěvu. 

  Jedinečná architektura salcburského chrámu

  Katedrála svatého Ruperta a Virgilia je impozantní stavba, která již na první pohled prozrazuje typické znaky raného baroka. Nejprve zde příchozí návštěvníci mohou obdivovat nádhernou čelní fasádu z mramoru vytěženého z hory Untersberg, na kterou z výšky shlížejí 4 sochy – apoštolové Petr a Pavel s klíčem a mečem a oba zemští patroni Rupert a Virgil se sudem se solí a modelem chrámu.  

  Chrámové náměstí má podobu i funkci atria, kde každoročně vytváří kulisu tradiční divadelní hře Salcburského festivalu „Jedermann“ a populárnímu adventnímu trhu.

  Křtitelnice, ve které byl pokřtěn W. A. Mozart.

  Uvnitř katedrály je volně přístupný vchod do podzemí, kde bývali v kryptě pohřbeni všichni arcibiskupové. V současnosti toto pietní místo již neexistuje. Vzalo za své během válečného bombardování v roce 1944. V kryptě jsou dnes odkryty základy starších staveb. Vlevo vedle vstupu se pyšní nádherná tepaná křtitelnice. V té byl mimo jiné pokřtěn i W. A. Mozart.

  Andělské zvonění a varhanní hudba

  Jestliže budete mít možnost, doporučujeme si poslechnout zdejší varhanní hudbu. Pro tyto varhany skládal W. A. Mozart i Michael Haydn. Aktuálně má katedrála celkem 5 nezávislých nástrojů. Koncerty se zde pořádají pravidelně a vstupné se pohybuje kolem 25 €.  

  Dóm má celkem 7 zvonů a je přesně určeno, který se při jaké příležitosti ozývá. Třikrát denně tu uslyšíte tzv. Andělské zvonění ze všech salzburských kostelů najednou. A to vždy v 7 a 12 hodin. Večerní zvonění se posouvá s ohledem na sezonu mezi 18. a 20. hodinou. 

  Hledáte ubytování  v této lokalitě? Nejlepší nabídky najdete pod tímto tlačítkem >>
  Jak vybrat ideální auto na rodinné cesty

  Jak vybrat ideální auto na rodinné cesty

  Jak vybrat ideální auto na rodinné cesty Plánujete s rodinou delší výlet nebo dokonce cestu po Evropě? Pak je nutné pečlivě vybrat to správné auto, které vám zajistí pohodlný a bezproblémový průběh cesty. Jaké vozidlo bude pro vaši rodinnou dovolenou to nejlepší?...

  Pevnost Hohensalzburg: Strážce Salcburku po staletí

  Pevnost Hohensalzburg: Strážce Salcburku po staletí

  Pevnost Hohensalzburg platí za jeden z největších a nejlépe zachovalých hradních komplexů ve střední Evropě. Naleznete ho na vrcholu Festungsbergu v rakouském Salzburgu. Pyšní se více než tisíc let dlouhou historií, úchvatnými výhledy na celé město i jedinečnými...

  Salzburk a jeho jezera: Úchvatná scenérie a nekonečné možnosti

  Salzburk a jeho jezera: Úchvatná scenérie a nekonečné možnosti

  Jezera Salzburska: Skryté poklady, kterévás okouzlí Okolí Salzburgu je svými křišťálově čistými jezery obklopenými malebnou přírodou proslulé. Pojďme si společně představit těch 8 vůbec největších salzburských jezer – Fuschlsee, Grabensee, Hintersee, Mattsee,...

  Mozarts Geburtshaus – Salzburg

  Mozarts Geburtshaus – Salzburg

  Mozarts Geburtshaus – Salzburg Jestli lze nějaké muzeum označit za nejnavštěvovanější v celém Rakousku, pak je to jednoznačně Mozartův rodný dům. Naleznete ho v srdci historického centra Salzburgu, kde představuje zlatý hřeb návštěvy tohoto krásného barokního města, a...