Salzburg

Staré Město Salzburgu: Kultura, historie a umění na jednom místě

Kultura, historie a umění na jednom místě. To je Staré Město Salzburgu, které si rozhodně zaslouží vaši pozornost. Přesvědčte se o kráse a výjimečnosti tohoto místa během procházek v jeho historickém centru, návštěv zámku, hradu a kostelů, toulek zámeckými zahradami nebo objevování rodiště Wolfganga Amadea Mozarta.

Staré Město (Salzburg)

Salcburské Staré Město (neboli Altstadt Salzburg) je nejstarší městská část rakouského Salzburgu, a tak odpovídá poloze historického středu města. 

Staré Město Salzburgu se rozkládá na pravém i levém břehu řeky Salzach. Představuje historické sídlo knížat, biskupů i arcibiskupů Salcburského knížecího arcibiskupství. Od roku 1997 je Staré Město zařazeno na seznamu Světového dědictví UNESCO.

Momentálně v této čtvrti trvale žije přibližně 2 000 obyvatel.

Jaké památky zde navštívit?

  • Zámek Mirabell – úchvatný zámek s dokonale upravenými zahradami v centru Salzburgu patří k turisticky nejnavštěvovanějším místům. 
  • Katedrála svatého Ruperta a Virgila (Salcburský dóm) – římskokatolická katedrála, hlavní kostel salcburské arcidiecéze a nejznámější sakrální stavba města Salzburg.
  • Mozartův rodný dům na salcburské ulici Getreidegasse číslo 9.
  • Klášter Nonnberg – ženský benediktinský klášter.
  • Pevnost Hohensalzburg – není pouze největší a v původní podobě zachovalý hrad ve střední Evropě, ale také nezaměnitelná dominanta Salcburku.
  • Salcburská Residenz – je komplexem budov arcibiskupského paláce nacházejícím se mezi náměstím Domplatz, Residenzplatz a uličkou Sigmunda Haffnera.
  • Getreidegasse – rušná nákupní ulice v historické části města.
  • Felsenreitschule – koncertní sál.

   Ne nadarmo je Staré Město Salzburgu zapsáno na seznamu UNESCO. Barokní uličky, úzké průchody a historií sálající atmosféra na každém rohu vás přesvědčí, že lepší místo jste si pro svůj výlet vybrat nemohli.

Hledáte ubytování  v této lokalitě? Nejlepší nabídky najdete pod tímto tlačítkem >>

Mozarts Geburtshaus – Salzburg

Mozarts Geburtshaus – Salzburg

Mozarts Geburtshaus – Salzburg Jestli lze nějaké muzeum označit za nejnavštěvovanější v celém Rakousku, pak je to jednoznačně Mozartův rodný dům. Naleznete ho v srdci historického centra Salzburgu, kde představuje zlatý hřeb návštěvy tohoto krásného barokního města, a...

Zámek Mirabell Salzburg: Klenot stvořený z hříšné lásky

Zámek Mirabell Salzburg: Klenot stvořený z hříšné lásky

Zámek Mirabell Salzburg: Klenot stvořený z hříšné lásky Vydáte-li se navštívit rakouský Salzburg, jeden z nejhezčích výhledů na dominanty města se vám naskytne ze zámku Mirabell. Proč se jedná o turisty stále častěji navštěvované místo a jaká je otevírací doba zámku i...

Skiareál Hochkar

Skiareál Hochkar

Skiareál Hochkar  Hochkar je českými lyžaři často navštěvovaný skiareál v Dolním Rakousku, a to především proto, že je sněhově nejspolehlivějším střediskem široko daleko. Navíc je to jeden z od nás nejbližších rakouských lyžařských areálů. Lyžaři je vyhledávaný pro...

Dálniční známka Rakousko 2024

Dálniční známka Rakousko 2024

Dálniční známka Rakousko 2024 Rakousko je oblíbenou destinací nabízející různé dovolenkové aktivity jak během zimního času, tak také v létě. Pokud se letos vydáte do Rakouska autem, nezapomeňte si pořídit rakouskou dálniční známku. Potřebovat ji samozřejmě budete i ve...

3 IKONICKÁ JEZERA V RAKOUSKU: PŘIJEDETE SE PODÍVAT?

3 IKONICKÁ JEZERA V RAKOUSKU: PŘIJEDETE SE PODÍVAT?

3 IKONICKÁ JEZERA V RAKOUSKU: PŘIJEDETE SE PODÍVAT?   Alpy skrývají nemálo tajemství. V parném létě ovšem možná dáte raději přednost poklidnému koupání a relaxaci u vody než byste se vlekli na vysokohorské túry. Jaká jsou jezera v Rakousku a proč byste se na ně...