Nejteplejší jezera v Rakousku

Sousední Rakousko má příjemně teplých jezer celou řadu. Mezi to vůbec nejteplejší jezero patří Wörthersee v Korutanech u Klagenfurtu – voda zde může mít až 28 °C. 

Dále doporučujeme jezera:

 • Zell, Salcbursko: Teplota cca 23 °C
 • Mondsee, Horní Rakousko: Teplota cca 23 °C
 • Weissensee, Korutany: Teplota cca 24 °C
 • Krummsee, Tyrolsko: Teplota cca 25 °C

Rakouská jezera nedaleko hranic

Tohle jsou ta nejbližší a nejkrásnější rakouská jezera

Traunsee

První větší jezero, které zde musíme zmínit, je Travenské jezero. To potkáte již po cca hodině jízdy autem od hranic na trase z Českých Budějovic. Mnoho cestovatelů vnímá Traunsee jen jako místo, kterým se projíždí. Určitě se ale vyplatí tu zastavit a chvíli se zdržet, a to nejen kvůli tomu, že zde v létě teplota vody dosahuje příjemných 21 stupňů. Užívat si tu je možné nejen vodní sporty, ale i romantické procházky s výhledem na jezero a hory. 

Od Traunsee vás dělí pouhých 130 kilometrů jízdy.

  traunsee
  Image by Joe from Pixabay

  Hallstättersee

  Jako další je třeba uvést jezero v magické vesničce zapsané na seznam kulturního dědictví UNESCO – Hallstatt. Od českých hranic jsou vesnička a jezero Hallstättersee vzdálené cca 177 kilometrů. A rozhodně stojí za to se sem vydat, neboť vás tu čekají čtyři veřejné pláže, visutý most i zajímavé aktivity v okolí. Navštivte například solnou komoru, vyhlídku Pět prstů, řeku Waldbach či Dachsteinskou ledovou jeskyni.

   hallstatt

   Hledáte ubytování  v této oblasti? Nejlepší nabídky najdete pod tímto tlačítkem >>

   Mondsee

   Jezero Mondsee možná znáte pro jeho netradiční tvar připomínající měsíc. Od Česka je vzdálené zhruba 160 kilometrů a jeho krásu si nezapomeňte prohlédnout již z dálnice, která se nachází nedaleko něj. I přesto je voda v jezeře průzračné čisté, kvůli čemuž si ho oblíbily kolonie pstruhů a dalších vodních živočichů. Pokud se sem vydáte, nezapomeňte si vzít plavky, Mondsee totiž patří mezi nejteplejší jezera Rakouska. Oddávat se tady dá koupání i dalším vodním sportům nebo třeba vyrazit na horu Schafberg či stěnu Drachenwand se stejnojmennou ferratou tyčící se přímo nad jezerem. 

   Wolfgangsee

   Jestliže vás kromě dechberoucí přírody lákají i relaxační a odpočinkové procedury, zamiřte k jezeru Wolfgangsee! Místní lázeňské centrum nepůsobí ani během hlavní turistické sezony přeplněně a překvapí vás několika základnami vodních sportů i významnou dominantou v podobě vrcholu Schafberg. 

   Jde o největší jezero Salcburska. Od Česka je vzdálené 183 kilometrů a pyšní se průzračně čistou vodou, která během letních měsíců dosahuje až na příjemných 24 stupňů. Užívat si tu podobně jako u jiných rakouských jezer můžete rozmanité vodní sporty, turistiku, cyklistiku nebo golf.

    Attersee

    Ledovcové skalní jezero Attersee je někdy též označováno jako jezero Kamenné. Najdete ho 141 kilometrů od českých hranic a jde o třetí největší rakouské jezero a zároveň největší jezero Solné komory. Proto se mu mnohdy přezdívá Rakouské moře.

    Ani tentokrát samozřejmě nechybí nespočet možností vodních sportů. Kromě nich tu turisté podnikají túry skrze kaskády Gimbach, potápění na dno jezera k zatopeným prehistorickým domům na kůlech či pěší výlety. V okolí jezera je řada cyklotras. Významným turistickým centrem je dále malá obec Weißenbach ležící na jižním okraji jezera. 

      
     Visutý most Dachstein jako ten vůbec nejvyšší v celém Rakousku

     Visutý most Dachstein jako ten vůbec nejvyšší v celém Rakousku

     Visutý most Dachstein jako ten vůbec nejvyšší v celém RakouskuV ledovcovém středisku Dachstein najdete velkolepou atrakci – visutý most Hängebrücke – který je zároveň tím vůbec nejvyšším v celém malebném Rakousku. Most je zavěšený mezi skalami, je dlouhý 100 metrů a...

     Nejlepší jezera v Rakousku: Top 10 jezer, která stojí za návštěvu

     Nejlepší jezera v Rakousku: Top 10 jezer, která stojí za návštěvu

     Nejlepší jezera v Rakousku: Top 10 jezer, která stojí za návštěvu Přinášíme vám přehled nejhezčích jezer v sousedním Rakousku. Vyberte si místo a vydejte se na nezapomenutelnou dovolenou. Jaká jezera v Rakousku jsou nejoblíbenější, jaká největší a která mají nejčistší...

     Zažijte Hangar-7 v plné kráse

     Zažijte Hangar-7 v plné kráse

     Zažijte Hangar-7 v plné kráse Hangar-7 na letišti v Salcburku je unikátní budova, ve které se nachází sbírka historických letadel Flying Bulls a závodních vozů Formule 1. Hangar-7 nabízí také prostory pro umělecké výstavy s restaurací Icarus, dvěma bary, venkovním...

     Jak vybrat ideální auto na rodinné cesty

     Jak vybrat ideální auto na rodinné cesty

     Jak vybrat ideální auto na rodinné cesty Plánujete s rodinou delší výlet nebo dokonce cestu po Evropě? Pak je nutné pečlivě vybrat to správné auto, které vám zajistí pohodlný a bezproblémový průběh cesty. Jaké vozidlo bude pro vaši rodinnou dovolenou to nejlepší?...

     Katedrála svatého Ruperta a Virgila

     Katedrála svatého Ruperta a Virgila

     Katedrála svatého Ruperta a Virgila: Srdce Salzburgu Salcburský chrám, katedrála sv. Ruperta a Virgilia, je největší a nejvýznamnější církevní stavbou ve městě Salzburg. Monumentální dóm je se svou mohutnou kupolí a dvěma věžemi ze všech salcburských kostelů...