Hallstatt see

  

Jedná se o rakouské jezero ledovcového původu, které vzniklo koncem doby ledové. Nachází se v Horním Rakousku,v  podhůří Alp, v Solné komoře, u městečka Hallstatt. Ta se rozkládá východním směrem od města Salzburk.

 

Základní údaje a zajímavosti 

 

Délka jezera je asi 6 kilometrů a jeho šířka dosahuje 2,3 kilometry. Maximální naměřená hloubka je 125 metrů. Zásobárnou vody je hlavně řeka Traun.

V minulých dobách sloužilo jezero především jako dopravní cesta pro přepravu soli z nedalekých solných dolů. V současné době tvoří centrum cestovního ruchu. Do těchto míst každým rokem zavítá velké množství turistů.

Částečně však slouží i jako dopravní uzel, neboť do centra města se dá dostat přes jezero. Směřuje do něj trajekt, takže jej můžete využít i pro případnou přepravu automobilu.

Aktivity v okolí jezera 
 

Jezero je vhodné pro celoroční návštěvu. Turistům nabízí velké množství aktivit po celý rok. Kromě nádherné přírody je to samozřejmě koupání v chladných jezerních vodách. Nabízí se však také velké množství výletů, jízda na kolech. Vyzkoušet lze rafting, canynoning, paragliding nebo jízdu na koních. Zimní období nabízí v okolí jezera velké množství běžeckých tratí.

Mezi oblíbené aktivity patří plavba po jezeře. Na břehu je možné si zapůjčit loďku, šlapadlo nebo elektrický člun. Další možností je pak plavba na výletní lodi. Během plavby můžete pozorovat nejen nádhernou okolní krajinu, ale cesta vede i kolem romantického hradu Grub.

Městečko Hallstatt

 

Tvoří jej pouze jedna ulice s malým tržištěm. Celá oblast náleží ke Světovému dědictví UNESCO.

Nedaleko městečka se nachází farní kostel Nanebevzetí Panny Marie s dochovanou původní částí a opodál pak hřbitov s kostnicí, která ukrývá velké množství vybělených lebek. Turisty k lákají také velké jeskynní systémy, mezi něž patří jeskyně Obří a Mamutí.