Vyhlídky v okolí Attersee

 

Ledovcové jezero Attersee patří k hlavním lákadlům severního Rakouska. Do této oblasti míří především ti turisté, kteří mají blízko k přírodním krásám, a místní krajina dokáže jejich potřeby nadmíru upokojit.

Vychutnat si přírodní krásy je nejlepší pěkně z výšky, kdy máme celý region jako na dlani a můžeme z jednoho obdivovat jeho impozantnost. Milovníci kochání se krajinou by neměli vynechat výšlap na rozhlednu Attergau. Odměnou za absolvování 208 schodů a 36 výškových metrů je možnost spatřit celu oblast Solné komory se všemi jezerními plochami i městečky rozesetými po okolí.

 

 

Jedním z nejbližších vrcholů u jezera Attesee je vápencová hora Traunstein (1691 m), odkud spatříte nejen Attersee, ale i další jezera v jeho blízkosti – nejbližší, Mondsee leží jen co by kamenem dohodil od jeho jižního okraje. Za návštěvu rozhodně stojí také to vůbec nejhlubší, Traunsee. Obě vodní plochy jsou součástí stejnojmenné přírodní rezervace Attersee-Traunsee.

 

Výhledy

Obdobně fascinující výhled poskytne také cíl turistické stezky s krkolomným názvem Sonnleithenweg. Pokud se přesuneme o několik kilometrů dál západním směrem, konkrétně k jezeru Traunsee, neměli bychom si nechat ujít horu Grünberg, ideální jako výchozí bod pro další výlety, neboť leží přímo na rozhraní několika značených turistických tras. Do nadmořské výšky 984 metrů nad mořem se lze pohodlně dostat lanovou drahou, jež byla znovu uvedena do provozu před pěti lety.

 

 

Železniční trať

Ideálním způsobem, jak se přemisťovat z jednoho výletního cíle k druhému, je nechat auto v kempu a zvolit raději lokální železniční trať. Vlaková doprava v minulosti hrála výraznou roli při těžbě dřeva. Dnes sice nadále slouží původním nákladním účelům, vedle toho ale představuje způsob, jak si zpestřit dovolenou a vrátit se domů obohaceni romantickými vzpomínkami.  Zážitek ještě umocníte, pokud absolvujete rovněž cestu  lodí. Z jednoho břehu na druhý se lze takto přepravovat během sezony (od dubna do října), na výběr je několik tras včetně individuálních vyhlídkových programů a okružních plaveb. Přímo na Attersee operují tři lodi společnosti Stern a Hafferl, která zde svůj podnik provozuje již více než století (první plavidlo vyslala na hladinu v roce 1913).

Zdroj https://cs.wikipedia.org/wiki/Soln%C3%A1_komora