Zima v Horním Rakousku – dovolená nejen pro lyžaře

Pokud milujete zimu a chcete si užít dokonalou dovolenou, vydejte se za sněhem do Horního Rakouska a nemusíte být zrovna nadšenci do lyžování sjezdového nebo výletů na běžkách. Horní Rakousko nabízí i další zimní radovánky. Můžete si užívat zimní turistické stezky, dráhy připravené pro sáňkování, vyzkoušet můžete sněžnice nebo hřiště určené pro curling. Na své si přijdou i milovníci bruslení na zamrzlých vodních plochách. Své místo si naleznou i snowboardisté. Vyzkoušet můžete jízdu se psím spřežením, lezení po ledových plochách nebo třeba paragliding.

Lyžování v Horním Rakousku

Do Horního Rakouska míří především lyžaři. Čekají tu na ně dokonale vybavená lyžařská střediska, upravené jezdecké stopy pro běžkaře a sjezdovky pro milovníky sjezdového lyžování. Na své si zde přijdou jak lyžaři zkušení, tak i začátečníci. Pamatováno je také na rodiny s malými či většími dětmi. Pro ně zde čeká celá řada lyžařských škol a školiček. Ubytovat se můžete jak v některém hotelu, tak třeba chatě v údolí nebo na vrcholcích hor.

Hledáte nejlepší nabídky ubytování? Klikněte ZDE

Tauplitz

 

Lyžařská oblast Dachstein

Naleznete ji mezi Solnou komorou a Taurami. Vysokou návštěvnost si vysloužila především díky rozsáhlé síti sjezdovek, které jsou propojené moderními lanovkami. Naleznete zde jak sjezdovky pro milovník rychlé jízdy, tak i pro pohodáře. Vybrat si můžete některý ze středně náročných nebo náročných svahů a na začátečníky nebo rodiny s malými dětmi čekají zase svahy mírnějšího charakteru.

Více o obslasti Dachstein

Foto: https://pixabay.com/users/kordi_vahle-4934524/