Pokud přemýšlíte, kam se schovat před každodenním shonem a načerpat novou energii, rozhodně si do svého deníčku destinací připište rakouská jezera. Proč? Pokud máte procestované Česko, za novými zážitky to není
vůbec daleko…

achensee
Image by Marco Venier from Pixabay

Achensee 

Navštivte srdce Apl – Tyrolsko. Jezero Achensee někdy také „Tyrolský oceán” bylo vyřezáno ledovci před více než 20 000 lety a rozhodně se má čím chlubit. Návštěvníci si na něm pochvalují především smaragdově zelenou hladinu a celkové křišťálově čistou vodu. Úchvatný je i pohled na okolí – malebné hory a zelené louky plné života.

 

Služby pro návštěvníky

Kromě koupání a hromady hotelů, útulných ubytoven a hostelů v okolí se můžete těšit také na surfování, paddleboarding nebo potápění. Achensee má rozhodně co nabídnout i velmi aktivně založeným turistům.

Cesta k jezeru

Nejlépe se dostanete autem (cesta z Innsbrucku zabere cca. 45 minut). Jako zajímavou alternativu nabízí rakouské alpy ale také vlaková spojení. V tomto případě stačí mířit na stanici Jenbach, od které jezdí bezplatné autobusy nebo místní parní souprava. Ze stanice vás samozřejmě dopraví i taxikáři.

Hledáte ubytování  v této oblasti? Nejlepší nabídky najdete pod tímto tlačítkem >>

attersee
Image by Franz Bachinger from Pixabay

Atterské jezero (Attersee)

 Horním Rakousku se tentokrát ve středu jezerního regionu nachází asi nejčastěji zmiňované jezero Attersee. Čím tolik vyniká? Řekněme že kromě nádherné přírody, čisté vody má i nemalý nádech umění. Každé léto od roku 1900 až do 1916 tu totiž trávil secesní malíř Gustav Klimt.

Služby pro návštěvníky

Pokud si dovolenou představujete jako relax v zajetí přírody a architektury, pak vás Attersee naprosto dostane. Jezero je totiž obestavěné malebnými přístavy a hromadou vil, které dodávají místu unikátní atmosféru.

Cesta k jezeru

Do regionu Attersee se dostanete snadno autem – stačí sjet asi v polovině cesty mezi Salzburgem a Lincem z dálnice A1. Pokud budete cestovat vlakem, zapište si stanice Frankenmarkt, Vöcklamarkt, Vöcklabruck.

neusiderské jezero

Neziderské jezero (Neusiedler See)

V seznamu nesmí samozřejmě chybět ani jeden poměrně netradiční kousek. Zatímco ledovcová jezera v Rakousku bývají často hluboká více než sto metrů, Neziderské jezero má ve svém nejhlubším místě hladinu vysoko asi 2 m. I přesto drží první příčku, co se týče rozlohy vodní plochy. Takto to zkrátka dopadá, když step zalije voda (jediný podobný úkaz v Evropě). 

Služby pro návštěvníky

Říkáte si, že se v jezeře s průměrnou hloubkou 1 m ani pořádně nevykoupete? Vězte, že největší krásy Neziderského jezera budete s nadšením pozorovat z pevniny. Nadšenci do ptactva zde totiž mohou zahlédnout nejvíce volně žijících druhů ze všech jezer v Evropě. K pití si můžete vzít jedno ze široké nabídky místních vín. Žeby rakouská ižní Morava? 

Cesta k jezeru

Neziderské jezero se nachází jen asi 70 km od vídeňského letiště a dostanete se k němu pohodlně autem po dálnici A4. Vlaky jezdí z Vídně co hodinu, není co řešit.

Hledáte ubytování  v této oblasti? Nejlepší nabídky najdete pod tímto tlačítkem >>

Visutý most Dachstein jako ten vůbec nejvyšší v celém Rakousku

Visutý most Dachstein jako ten vůbec nejvyšší v celém Rakousku

Visutý most Dachstein jako ten vůbec nejvyšší v celém RakouskuV ledovcovém středisku Dachstein najdete velkolepou atrakci – visutý most Hängebrücke – který je zároveň tím vůbec nejvyšším v celém malebném Rakousku. Most je zavěšený mezi skalami, je dlouhý 100 metrů a...

Nejlepší jezera v Rakousku: Top 10 jezer, která stojí za návštěvu

Nejlepší jezera v Rakousku: Top 10 jezer, která stojí za návštěvu

Nejlepší jezera v Rakousku: Top 10 jezer, která stojí za návštěvu Přinášíme vám přehled nejhezčích jezer v sousedním Rakousku. Vyberte si místo a vydejte se na nezapomenutelnou dovolenou. Jaká jezera v Rakousku jsou nejoblíbenější, jaká největší a která mají nejčistší...

Zažijte Hangar-7 v plné kráse

Zažijte Hangar-7 v plné kráse

Zažijte Hangar-7 v plné kráse Hangar-7 na letišti v Salcburku je unikátní budova, ve které se nachází sbírka historických letadel Flying Bulls a závodních vozů Formule 1. Hangar-7 nabízí také prostory pro umělecké výstavy s restaurací Icarus, dvěma bary, venkovním...

Jak vybrat ideální auto na rodinné cesty

Jak vybrat ideální auto na rodinné cesty

Jak vybrat ideální auto na rodinné cesty Plánujete s rodinou delší výlet nebo dokonce cestu po Evropě? Pak je nutné pečlivě vybrat to správné auto, které vám zajistí pohodlný a bezproblémový průběh cesty. Jaké vozidlo bude pro vaši rodinnou dovolenou to nejlepší?...