Pokud přemýšlíte, kam se schovat před každodenním shonem a načerpat novou energii, rozhodně si do svého deníčku destinací připište rakouská jezera. Proč? Pokud máte procestované Česko, za novými zážitky to není
vůbec daleko…

achensee
Image by Marco Venier from Pixabay

Achensee 

Navštivte srdce Apl – Tyrolsko. Jezero Achensee někdy také „Tyrolský oceán” bylo vyřezáno ledovci před více než 20 000 lety a rozhodně se má čím chlubit. Návštěvníci si na něm pochvalují především smaragdově zelenou hladinu a celkové křišťálově čistou vodu. Úchvatný je i pohled na okolí – malebné hory a zelené louky plné života.

 

Služby pro návštěvníky

Kromě koupání a hromady hotelů, útulných ubytoven a hostelů v okolí se můžete těšit také na surfování, paddleboarding nebo potápění. Achensee má rozhodně co nabídnout i velmi aktivně založeným turistům.

Cesta k jezeru

Nejlépe se dostanete autem (cesta z Innsbrucku zabere cca. 45 minut). Jako zajímavou alternativu nabízí rakouské alpy ale také vlaková spojení. V tomto případě stačí mířit na stanici Jenbach, od které jezdí bezplatné autobusy nebo místní parní souprava. Ze stanice vás samozřejmě dopraví i taxikáři.

Hledáte ubytování  v této oblasti? Nejlepší nabídky najdete pod tímto tlačítkem >>

attersee
Image by Franz Bachinger from Pixabay

Atterské jezero (Attersee)

 Horním Rakousku se tentokrát ve středu jezerního regionu nachází asi nejčastěji zmiňované jezero Attersee. Čím tolik vyniká? Řekněme že kromě nádherné přírody, čisté vody má i nemalý nádech umění. Každé léto od roku 1900 až do 1916 tu totiž trávil secesní malíř Gustav Klimt.

Služby pro návštěvníky

Pokud si dovolenou představujete jako relax v zajetí přírody a architektury, pak vás Attersee naprosto dostane. Jezero je totiž obestavěné malebnými přístavy a hromadou vil, které dodávají místu unikátní atmosféru.

Cesta k jezeru

Do regionu Attersee se dostanete snadno autem – stačí sjet asi v polovině cesty mezi Salzburgem a Lincem z dálnice A1. Pokud budete cestovat vlakem, zapište si stanice Frankenmarkt, Vöcklamarkt, Vöcklabruck.

neusiderské jezero

Neziderské jezero (Neusiedler See)

V seznamu nesmí samozřejmě chybět ani jeden poměrně netradiční kousek. Zatímco ledovcová jezera v Rakousku bývají často hluboká více než sto metrů, Neziderské jezero má ve svém nejhlubším místě hladinu vysoko asi 2 m. I přesto drží první příčku, co se týče rozlohy vodní plochy. Takto to zkrátka dopadá, když step zalije voda (jediný podobný úkaz v Evropě). 

Služby pro návštěvníky

Říkáte si, že se v jezeře s průměrnou hloubkou 1 m ani pořádně nevykoupete? Vězte, že největší krásy Neziderského jezera budete s nadšením pozorovat z pevniny. Nadšenci do ptactva zde totiž mohou zahlédnout nejvíce volně žijících druhů ze všech jezer v Evropě. K pití si můžete vzít jedno ze široké nabídky místních vín. Žeby rakouská ižní Morava?  

Cesta k jezeru

Neziderské jezero se nachází jen asi 70 km od vídeňského letiště a dostanete se k němu pohodlně autem po dálnici A4. Vlaky jezdí z Vídně co hodinu, není co řešit.

Hledáte ubytování  v této oblasti? Nejlepší nabídky najdete pod tímto tlačítkem >>

Staré Město Salzburgu: Kultura, historie a umění na jednom místě

Staré Město Salzburgu: Kultura, historie a umění na jednom místě

Staré Město Salzburgu: Kultura, historie a umění na jednom místě Kultura, historie a umění na jednom místě. To je Staré Město Salzburgu, které si rozhodně zaslouží vaši pozornost. Přesvědčte se o kráse a výjimečnosti tohoto místa během procházek v jeho historickém...

Skiareál Hochkar

Skiareál Hochkar

Skiareál Hochkar  Hochkar je českými lyžaři často navštěvovaný skiareál v Dolním Rakousku, a to především proto, že je sněhově nejspolehlivějším střediskem široko daleko. Navíc je to jeden z od nás nejbližších rakouských lyžařských areálů. Lyžaři je vyhledávaný pro...

Dálniční známka Rakousko 2024

Dálniční známka Rakousko 2024

Dálniční známka Rakousko 2024 Rakousko je oblíbenou destinací nabízející různé dovolenkové aktivity jak během zimního času, tak také v létě. Pokud se letos vydáte do Rakouska autem, nezapomeňte si pořídit rakouskou dálniční známku. Potřebovat ji samozřejmě budete i ve...

3 Tipy na vánoční trhy v Solné komoře

3 Tipy na vánoční trhy v Solné komoře

3 Tipy na vánoční trhy v Solné komoře Solná komora je oblast v Rakousku, která je známá pro svou krásnou přírodu, bohatou historii a kulturní dědictví. Pokud hledáte místo, kde si můžete užít vánoční atmosféru, Solná komora vám nabízí několik možností. V tomto článku...

Vánoční trhy Wolfgangsee 2023

Vánoční trhy Wolfgangsee 2023

Vánoční trhy Wolfgangsee 2023 Rádi byste letos zažili opravdu jedinečnou vánoční romantiku? Vydejte se na adventní trhy u jezera Wolfgangsee v Rakousku. Ty se stejně jako každý rok konají hned na třech místech a těšit se zde můžete na opravdu pestrý program. Navštivte...