Cesta Gustava Klimta

Gustav Klimt (1862-1918) byl uznávaný rakouský malíř, který většinu života strávil ve Vídni, jeho otec však pocházel z malé vesničky Travčice u Litoměřic. Malíř Gustav Klimt je považován za průkopníka symbolismu. Kromě malování portrétů a krajin se věnoval návrhům nábytku a uměleckých předmětů.

Gustav Klimt rád trávil chvíle u rakouského jezera Attersee, jehož krajinu s oblibou maloval. Nejen to je důvod, proč u jezera vznikla naučná cesta věnovaná slavnému malíři.

Vydejte se na nenáročnou procházku po stopách Gustava Klimta

Výchozím bodem naučné cesty je Schörfling am Attersee. Cíl je v Seewalchen am Attersee. Ačkoli je cesta dlouhá jen 1,1 km, z naučných tabulí se dozvíte mnoho zajímavostí o životě malíře. Cesta je převážně z asfaltu nebo štěrku, což z ní činí nenáročnou procházku vhodnou i pro vozíčkáře nebo rodiče s kočárkem.

Informační tabule a nádherná krajina

Úchvatná krajina kolem jezera Attersee je doplněna o několik informačních tabulí. Z nich se dozvíte základní údaje o Gustavu Klimtovi, ale i zajímavé informace o jeho pobytech u jezera. Pokud byste měli pocit, že se procházíte Klimtovými obrazy, není to náhoda. Informační cedule jsou umístěny v místech krajiny, která malíř zvěčnil na svých obrazech. Oblíbené měl především obce na severním a jižním břehu v okolí jeho letních pobytů v Litzlberg, Kammer a Weißenbach.

Abyste se, ale na stezce neztratili, můžete si zopakovat nebo naučit základy německého jazyka na stránce jazykyprobohemy.cz.

Ať už začnete svou procházku z Schörflingu, nebo to vezmete opačně z Seewalchenu, cestou získáte mnoho informací o životě a práci rakouského umělce a malíře. Projděte se na promenádě v Schörflingu, kde objevíte sloupy informující o dílech Gustava Klimta.

Některé informační tabule jsou pohyblivé a mají čtvercové výřezy. Výřezy slouží k „dívání“ do krajiny podobným způsobem, jako to dělal samotný malíř. Ten však používal otvor vyříznutý v kartónu.