Dálniční známka v Rakousku pro rok 2022

Dálniční známka je obvyklá ve většině zemí, včetně České republiky nebo Rakouska. Dálniční známka je forma poplatku za užívání dálnic nebo rychlostních silnic. Každá země má pro užívání jiná kritéria a jiná pravidla. V některých zemích platí pouze na dálnice, důležitá je také váha vozu. Dálniční známku lze zakoupit na různé časové úseky, ale i tady se typy dálničních známek liší.

 

Nákup dalničních známek >> https://www.asfinag.at/maut-vignette/streckenmaut/   
nebo https://www.uamk.cz/sluzby-produkty-nabidka/dalnicni-kupony/rakousko 

 

Do Rakouska s dálniční známku nejen na dálnici

Pokud se chystáte do Rakouska automobilem, mějte na paměti, že potřebujete dálniční známku nejen na dálnice, ale také na rychlostní silnice. Dálniční známka se v Rakousku platí formou viněty. Rakouské dálniční známky si lze opatřit v klasické podobě samolepek na okno, i v elektronické podobě. Rakouské známky mají různou platnost – 10 dnů, 2 měsíce a 1 rok.

I když můžete rakouskou dálniční známku zakoupit na běžných místech, například na čerpacích stanicích nebo hraničních přechodech, můžete ji snadno objednat z pohodlí domova na internetu.

Známku lze objednat i z České republiky bezplatně. Známka bude doručena elektronicky na váš e-mail. Rakouská dálniční známka je vždy vázána k jedné konkrétní SPZ. Mějte to na paměti, pokud budete měnit vůz a s ním i SPZ. I když bude mít dálniční známka časovou platnost, k vašemu vozu již platit nebude.

Kromě dálnic je zpoplatněn i průjezd několika tunely a horskými průsmyky, například Brennerský průsmyk (ovšem není nutné mít dálniční známku), Taurský dálniční tunel a Katschberský tunel, tunel Karavanky a další.

Mýtné pro nákladní automobily

Nákladní automobily platí elektronické mýtné. Průjezd mýtnými tunely a průjezdy lze platit běžnými platebními metodami nebo pomocí předplacené jízdenky či služby Toll Flex. Pro úhradu mýtného pro vozidla s hmotností nad 3,5 t je určena palubní jednotka GO Box.

IMG>> https://pixabay.com/users/keywi-13672056/