Hallstatt

Plánujete-li pobyt v Rakousku a přemýšlíte nad nějakou vhodnou destinací, pak si nenechte ujít návštěvu Hallstattu – malebného městečka na břehu stejnojmenného jezera v Solné komoře. Nejen městečko, ale i jezero, pohoří Dachstein i celá Solná komora přináleží ke Světovému dědictví UNESCO. Pokud do těchto míst zavítáte, budete se moci těšit na nádhernou přírodní scenérii, bohatou historii, návštěvu solného dolu a celou řadu turistických i cyklistických tras. Na své si přijdou také milovníci vodních radovánek nebo rybaření.

Městečko Hallstatt

Pokud chcete zavítat do městečka, musíte se vypravit do vnitřní části Solné komory. Jednotlivé domky, které městečko vytvářejí, se nacházejí velmi těsně blízko sebe, pouze na úzkém pruhu pobřeží, mezi vysokými horami. Některé z nich jsou dokonce postaveny na kůlech, které jsou zapuštěné do místního jezera, na jehož březích se městečko nachází. Většina domků je porostlá rostlinkami nebo se na jejich oknech objevují truhlíky s košatými muškáty, které je zdobí svými bohatými květy. Městečko je tak malé, že jej tvoří pouze jedna ulice. Najdete zde i malé tržiště, které je umístěné na náměstí, společně s místní dominantou a symbolem městečka – evangelickým kostelem. Nad střechami domů, vysoko na skále, můžete spatřit farní kostel Nanebevzetí Panny Marie, který zde byl postavený počátkem 16. století. Jedinou dochovanou původní část kostela představuje jeho mohutná věž.

V minulosti bylo městečko uzavřeno vůči okolnímu světu. V současné době se však jedná o jeden z velmi vyhledávaných rakouských turistických cílů.

Do městečka se dostanete po klikaté silnici, která se vine úpatím hor pohoří Dachstein. Cestou můžete obdivovat okolní přírodu. Úchvatný pohled na městečko se vám však naskytne, jakmile projedete tunelem. To máte městečko i s jezerem jako na dlani. V dřívějších dobách to bylo možné pouze lodní dopravou nebo pěšky – přechodem po úzké stezce vedoucí horami.

IMG >> https://pixabay.com/images/search/hallstatt/ 

Booking.com